Тенис

play_arrow
filter

Јелена Ѓоковиќ одушеви со навивањето за Ноле на дуелот со Надал

Синоќа целиот свет му аплаудираше на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ за победата над големиот ривал Рафаел Надал на Ролан Гарос, но еден аплауз сигурно му значеше најмногу од сите други.
Read more

Ѓоковиќ оптимист пред полуфиналето со Надал

Светскиот рекет број 1, Новак Ѓоковиќ ги сподели своите очекувања пред претстојното полуфинале на Ролан Гарос против 13-кратниот победник на Францускиот опен, Рафаел Надал.
Read more

Мечот Циципас – Зверев најмладото полуфинале на Ролан Гарос во последните 13 години

Натпреварот помеѓу 22-годишниот Стефанос Циципас и 24-годишниот Александар Зверев ќе биде најмладото полуфинале на Ролан Гарос од 2008 година, кога 22-годишниот Рафаел Надал го победи 21-годишниот Новак Ѓоковиќ.
Read more

Ѓоковиќ постави нов рекорд

Новак Ѓоковиќ се пласираше во четвртфиналето на Ролан Гарос, а со оваа победа најдобриот тенисер во светот постави уште еден рекорд.
Read more

Ѓоковиќ: Сакам да играм во пет сетови против млади тенисери

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ оцени дека неговата физичка подготвеност и искуство биле решавачки да ја надомести негативата од 0:2 во сетови против 19-годишниот Италијанец Лоренцо Музети и да избори веч
Read more

Федерер се повлече од Ролан Гарос

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер објави дека се повлекува од Грен слемот Ролан Гарос.
Read more

Федерер размислува да се повлече од Ролан Гарос

Швајцарецот Роџер Федерер изјави дека може да се повлече од Ролан Гарос со цел да се појави на Вимблдон во најдобрата можна форма.
Read more

Ѓоковиќ се пласираше во осминафиналето на Ролан Гарос

Новак Ѓоковиќ го надигра Ричардс Беранкис со 3:0 во сетови и се пласираше во осминафиналето на Ролан Гарос.
Read more

Руска тенисерка уапсена поради сомневања за местење натпревари на Роланд Гарос

Read more

Циципас: Не сум лут, не сум тажен

Стефанос Циципас до третото коло на Ролан Гарос стигна со победата над 103. играч во светот, Педро Мартинес од Шпанија.
Read more

Осака се повлече од Ролан Гарос поради депресија и ментални проблеми

Со години се бори со депресија и се плаши од јавни настапи, а сега 23-годишната тенисерка Наоми Осака се повлече од Ролан Гарос откако не сакаше да одржи прес-конференција по победата во првото коло.
Read more

Ролан Гарос: Ѓоковиќ против Американецот Сандгрен на стартот

Најдобриот светски тенисер, Србинот Новак Ѓоковиќ, во првото коло на Ролан Гарос ќе игра против 66. рангираниот на АТП листата, Американецот Тенис Сандгрен, одлучено е денеска со жрепка во Париз.
Read more
реклама
На Анчелоти му се криви судиите па бара видеотехнологија

На Анчелоти му се криви судиите па бара видеотехнологија

Read more
Препораки на ДЗС за најавениот топлотен бран

Препораки на ДЗС за најавениот топлотен бран

Read more
Тиго Фајнанс – две години синоним за достапност и брзина во финтек индустријата

Тиго Фајнанс – две години синоним за достапност и брзина во финтек индустријата

Read more
„Skopje Calling“ одложен за септември

„Skopje Calling“ одложен за септември

Read more