Родик: Не му треба тренер на Ѓоковиќ, и мојата мачка да му биде тренер тој ќе победува

Последниот Американец кој беше број 1, Енди Родик, ја коментираше главната тема во светот на тенисот, кој ќе биде новиот тренер на Новак Ѓоковиќ.

Ѓоковиќ минатата недела ја прекина петгодишната соработка со Горан Иванишевиќ, па на големо се шпекулира кој би можел да го наследи.

Засега фаворит е Ненад Зимоњиќ со кого Ѓоковиќ тренираше во Белград, но и во Монте Карло каде го очекува следниот турнир.

И додека повеќето аналитичари шпекулираат со некои познати тренерски имиња, Родик смета дека на Ѓоковиќ не му треба тренер.

„Чудно е кога ќе го поставите тоа прашање, дали му треба тренер? Мислам дека мојата мачка може да го тренира и да заврши прилично добра работа, веројатно да победи на еден тон натпревари“, рече Родик.

реклама

Откриен нов вид „екстремно агресивна“ змија

Read more

Голем неделен хороскоп од 17 до 23 јуни

Read more

3 симптоми на висок холестерол кои можат да се забележат на телото без тестирање

Read more

Рецепт на денот: Пилешко „а ла Тоскана“

Read more

Тенис

Новак Ѓоковиќ почна да тренира по операцијата на коленото

Read more

Надал поради Олимпијадата го пропушта Вимблдон

Read more

Ѓоковиќ повеќе не е најдобар: Синер е прв, Алкарас втор, а Ноле падна на 3. место

Read more

Прва фотка од Ѓоковиќ по операцијата: На патерици се прости од Париз

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Го забележавте новиот ВАР детаљ на ЕУРО? Преземен е од друг спорт

Читај повеќе

Роналдо го собори сопствениот рекорд на ЕУРО

Читај повеќе

Мбапе ќе игра со скршен нос

Читај повеќе
  • play_arrow

Бостон Селтикс станаа рекордни НБА шампиони

Читај повеќе
  • filter

Која е убавата навивачка што мамеше погледи на натпреварот Србија-Англија?

Читај повеќе

Мбапе ги повика младите Французи да гласаат: Екстремистите се многу блиску

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Далеку од вниманието на ЕУРО и Копа Америка се игра уште едно првенство

Читај повеќе

Пролет се засили со Стојчевиќ, нов договор за Василевски

Читај повеќе
  • play_arrow

Срушен рекордот за најбрз гол на ЕУРО: Албанија погоди по само 23 секунди

Читај повеќе