Магазин

Правилно чистење на телевизорот и далечинскиот управувач

Користењето на правилни крпи е клучно за чистење на телевизорот, Во случајов, крпите од микрофибер не го оштетуваат екранот, а исто така едноставно ја апсорбираат прашината. Сепак, треба да се забележи уште еден детаљ.
Read more

Жените родени во 3 знаци претпочитаат машко друштво

Едноставно подобро им оди во машко друштво, затоа сакаат машко-женски пријателства.
Read more

Twitter пукна од смеа за фотката на Ендрју Тејт со коса

Откако во медиумите се појавија нови фотографии од инфлуенсерот Ендрју Тејт, луѓето почнаа да му се потсмеваат поради старата изјава во која тој рече дека ќелавоста е всушност негов личен избор.
Read more

Едноставни начини како да се опуштите по напорниот работен ден

Времето после работа е кратко и често исполнето со разни обврски кои треба да ги исполните, а кои уште повеќе ве заморуваат.
Read more

Дијагнозата на рак повеќе не е смртна казна, 60% од случаите немаат јасна причина

Дијагнозата на рак беше смртна казна до пред неколку години, но полето на медицината се развива и за многу видови на рак веќе постојат ефективни третмани, па дури и алатки кои помагаат да се спречи болеста, пишува The Jerusalem Post.
Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Мисиркини гради во сос од вино

Ви предлагаме брз, здрав и лесен рецепт за денешниот ручек - мисиркини гради во сос од вино.
Read more

Кои се најчестите повреди за време на секс?

Продавницата за секс играчки Love Honey направи истражување на 1.003 луѓе, кое покажа дека дури 42 отсто од луѓето доживеале барем една сексуална повреда.
Read more

Археолози ја открија првата кафеана во светот – стара е 5.000 години

Тим археолози од музејот Пен пронашле кафеана стара 5.000 години со отворена трпезарија и делумна кујна.
Read more

Еликсир на младоста: Која храна го поттикнува создавањето колаген?

Нашето тело природно произведува колаген, но кога ќе ја поминеме 20-тата година, неговото производство се забавува и во шестата деценија од животот имаме 50 проценти помалку колаген од количината што сме ја имале
Read more

Финансиски хороскоп за февруари: За кој знак е поволно време за почнување бизнис?

Одвај некако го преживеавме „најдолгиот“ месец – јануари, а февруари веќе почна да притиска.
Read more

Важен симптом на рак на јајниците кој често се занемарува

Ракот на јајниците убива околу една третина од жените во првата година по дијагнозата и често се дијагностицира во доцните фази.
Read more

Четири проблеми на кои жените најчесто се жалаат кај брачен терапевт

Истражување за брачното советување покажало дека повеќето парови се обидуваат сами да го решат проблемот пред да побараат помош од терапевт.
Read more
реклама

Дијагнозата на рак повеќе не е смртна казна, 60% од случаите немаат јасна причина

Read more

Кина се закани дека ќе преземе акција откако САД го соборија балонот

Read more

Twitter пукна од смеа за фотката на Ендрју Тејт со коса

Read more

Синоќа се случи еден од најспектакуларните нокаути досега

Read more