Магазин

Сигнали кои предупредуваат дека не внесувате доволно протеини

Ако ви отекуваат зглобовите без причина, имате модринки по телото, грчеви, уморни сте и ноктите ви се кршливи, запрашајте се дали се храните правилно.
Read more

Не простуваат лесно: Хороскопски знаци кои најдолго се лутат

Негативните мисли барем еднаш ни поминале низ главата и не можеме да си помогнеме без да ги задржиме засекогаш во нашите срца.
Read more

Подварок со компири: Посен ручек со кисела или слатка зелка

Сезона е на кисела зелка, но и божикни пости, а со овој ручек покривате сѐ.
Read more
filter

Наоми Кембел ја отвори модната недела во Дубаи и воодушеви со својот изглед

Read more

Фетишот на стапала е еден од најчестите меѓу мажите

Иако фетишите се многу присутни во општеството, како и за многу други теми поврзани со сексот, за нив малку се зборува.
Read more

Маратонскиот секс не e гаранција за оргазам

Истражувањата покажале дека на жените во хетеросексуални врски им треба повеќе време да постигнат оргазам во споредба со мажите.
Read more

Трудниците со ковид имаат повеќе компликации при породувањето

Бремените жени со COVID-19 се соочуваат со поголем ризик од компликации при породување од оние кои не се заразени со коронавирус, покажа ново истражување.
Read more

Митови за протеините во кои треба да престанеме да веруваме

Протеините се неопходни за правилно функционирање на организмот.  Овој макронутриент ги извршува клучните задачи во нашето тело, како што се овозможување на функционирање на нашите клетки, ткива и органи.
Read more

Знаци што покажуваат дека старата љубов уште ве нема преболено

Раскинувањата никогаш не се лесни, ни за оној кој остава, ни за оној кој е оставен. Уште потешко е кога и двајцата сте решиле да се разделите, а уште имате чувства еден за друг.
Read more

Зошто со годините потешко го поднесуваме мамурлакот?

 Не е тајна дека како старееме сѐ потешко го поднесуваме мамурлакот.
Read more

Избрани најдобрите угостителски објекти во Скопје за 2021 година

Скопје, 3 декември 2021 (МИА) – Град Скопје и Агенцијата SWOT Research, агенција за анализа квалитетот на услугата, 14-ти пат го реализираа проектот „Најдобар угостителски објект меѓу најдобрите“, во главниот град
Read more

Солзи и 8 часа сведочење: Жртва на Епстин зборуваше за „оргиите“ во авионот „Лолита експрес“

Една од четирите жртви на сексуалниот предатор Џефри Епстин, кој изврши самоубиство во затворска ќелија во 2019 година, пред судот изјави дека го запознала Доналд Трамп кога имала само 14 години.
Read more
реклама

Не простуваат лесно: Хороскопски знаци кои најдолго се лутат

Read more

Клуни одбил 35 милиони долари за еднодневно снимање реклама

Read more

Знаци што покажуваат дека старата љубов уште ве нема преболено

Read more

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Read more