Стевчо собра повеќе потписи од гласови – поразот главна тема на социјалните мрежи

Кандидатот за претседател на ГРОМ и актуелен градоначалник на скопската општина Карпош, Стевчо Јакимовски, на вчерашниот прв круг од претседателските избори освои само 8.103 гласа, односно 0,90 %.

Тоа е помалку од бројот на собрани потписи за претседателската кандидатура зад која му се потпишаа 10.000 граѓани.

Јакимовски во неговата општина освои 2.143 гласа, а во родната Крива Паланка за Јакимовски гласале 182 граѓани.

Тој вчеравечер призна пораз и ѝ честиташе водство на Гордана Силјановска-Давкова. Додаде дека не е задоволен од изборниот резултат.

Поразот на Јакимовски вчера беше главна тема на социјалните мрежи.

URL
URL

И доктортот Нико Беќаровски за него објави хумористичен статус.

„Стефчо Јакимовски собра повеќе потписи од гласови“, напиша тој на Facebook.

Стефчо Јакимовски собра повеќе потписи од гласови

Posted by Bekjarovski Niko on Wednesday, April 24, 2024

Стевчо Јакимовски во првиот круг заврши последен по бројот на гласови на претседателските избори.

реклама

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Read more
Брзи и лесни летни рецепти

Готвење за двајца: Брзи и лесни летни рецепти

Read more

Ново правило за користење на плажите во Грција менува сè, казни до 60.000 евра

Read more

#мкфејл

Епизода на Jackass се снимала во Скопје?

Read more

Изгубени во преводот

Read more

Стевчо собра повеќе потписи од гласови – поразот главна тема на социјалните мрежи

Read more

Македонските медиуми и споменикот на Волкот во Белград

Read more
 

Магазин

Брзи и лесни летни рецепти

Готвење за двајца: Брзи и лесни летни рецепти

Читај повеќе

Која физичка активност е најдобра за ослободување од болките во грбот?

Читај повеќе

Кој ти брани да купиш Чоколино и да учествуваш во наградна игра?

Читај повеќе

4 работи што треба да ги направите ако ве мачи минатото

Читај повеќе

Топлотен удар и сончаница не е исто: Како да ги разликувате?

Читај повеќе

Голем љубовен хороскоп за лето 2024: Кој ќе го преживее ретрограден Меркур?

Читај повеќе

5 знаци откриваат дали вашето дете е насилник

Читај повеќе
  • play_arrow

Која земја во Европа има најчисто море за капење?

Читај повеќе

5 причини зошто треба да почнете да вежбате со јаже

Читај повеќе