#мкфејл

Апасиев и Раде од Ѓорче „измамија“ неколку медиуми

Read more

Плукни-залепи домино ефект

Read more

Македонскиот МЕГА инженеринг

Држава е ова, не е заебанција.
Read more

Откриено зошто во МНР не ги знаат знамињата

Неколку дена по новата срамна бламажа кога пред странска делегација македонското Министерство за надворешни работи успеа да го згреши знамето на гостите, ширум интернетот
Read more
play_arrow

Лапсусот Западен Балтаган на премиерот Ковачевски хит на интернет

Смеата секогаш е добредојдена, па по тој повод се потсетуваме на незаборавниот лапсус на македонскиот премиер Димитар Ковачевски кога во своето обраќање во јуни во Брисел наместо Западниот Балкан кажа Западниот Балтаган (или нешто слично), што пре
Read more

МНР пак утна знаме, твитерџиите пукнаа сеир

Министерот за надворешни работи Бујар Османи ја пречека министерката за надворешни работи на Словенија, Тања Фајон, со знаме на Република Словачка.
Read more
filter

Рециклирам, ама и ме мрзи

Веќе со години низ главниот град Скопје, па речиси и низ цела држава, граѓаните можат да рециклираат хартија, пластика и стакло. Арно ама, и меѓу оние малкумина кои практикуваат рециклирање, има такви кои водат некој вид на инает.
Read more
play_arrow

Бравурозен хајлајтс на кумановски начин

Фудбалскиот третолигаш Башкими од Куманово објави необичен хајлајтс од нивниот натпревар од изминатиов викенд против Петровец, кој го доби со 2:0.
Read more
play_arrow

И Соборна стана јавен паркинг

Веќе ништо не е свето, ако во прашање е паркинг место.
Read more

А бе како беше правилно, „кои" или „кој"?

Read more
filter

Директен пренос со пречки во живо

Read more

Најважното по обичај е со мали букви

Read more
реклама

Зеленски со критики до Кличко: Не ја заврши добро работата

Read more

Поглед во внатрешноста на најтенкиот облакодер во светот

Read more

Годишниот хороскоп за 2023 предупредува два хороскопски знаци

Read more

Најстариот актер од серијата „Squid Game“ обвинет за сексуално вознемирување

Read more