Ај помини да те видам

Општина Центар се пофали со реновираната „Ленинова“, но граѓаните веќе најдоа грешка.

Еден пешачки премин е убаво забарикадиран со бандера и грмушки, што само активни спортисти би можеле да дојдат до него. Згора на тоа, и паркирани возила до пешачкиот.

Фотографиите ги објави професорката на Архитектонскиот факултет, Дивна Пенчиќ, а ги сподели Шанса за Центар.

„Минувачите ќе треба да скокаат или да научат да летаат. Вакви промашувања се случуваат кога големите проекти, пред да почне да се работат, се кријат од јавноста“, напишаа од Шанса за Центар.

реклама

Откриен потонат брод стар 3.300 години, со стотици недопрени амфори

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Македонка загина во тешка сообраќајка во Грција

Read more

#мкфејл

Епизода на Jackass се снимала во Скопје?

Read more

Изгубени во преводот

Read more

Стевчо собра повеќе потписи од гласови – поразот главна тема на социјалните мрежи

Read more

Македонските медиуми и споменикот на Волкот во Белград

Read more
 

Магазин

Кои хороскопски знаци живеат по мотото „Целта ги оправдува средствата“?

Читај повеќе

Суперхрана која може да го намали крвниот притисок

Читај повеќе

Зошто е важно да јадете зелен лиснат зеленчук во лето?

Читај повеќе

Рецепт на денот: Летна салата со печена пченка

Читај повеќе

Седум навики на родителите кои воспитуваат среќни деца

Читај повеќе

Како помалку да се потите на високи температури?

Читај повеќе

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Читај повеќе

Хороскопски знаци на кои ќе им се смени среќата со парите во јули

Читај повеќе
  • play_arrow

Вреди да вклучите рерна: Најдобриот рецепт за крцкави печени компири

Читај повеќе