Спорт

filter

Како професионалните спортисти тренираа во карантин?

Професионалните спортисти и олимпијци ширум светот продолжија да тренираат и во карантин, во домашни услови.
Read more
filter

Бундесфудбалот во корона низ објектив

Необични и чудни фотки од натпреварите пред празни трибини. Играчи на клупа со заштитни маски, прославување голови без прегрнување, славење победа со замислени навивачи.
Read more
filter

Покрај Гоце и Тито, сите ја забораваат трагедијата на Торино

Денеска е денот кога заминале два големи лика од македонската историја: Гоце Делчев и Јосип Броз Тито.
Read more
Вежбање од дома: Спортистите се снаоѓаат како што умеат
filter

Вежбање од дома: Спортистите се снаоѓаат како што умеат

Во време на пандемија и социјално дистанцирање, спортистите од различни делови во светот вежбат од дома и се снаоѓаат како што умеат, за да ја задржат формата.
Read more
Навивачите на Баерн си поиграа со Милер во фотошоп
filter

Навивачите на Баерн си поиграа со Милер во фотошоп

Фудбалот е на пауза, но не и смислата за хумор на фудбалските клубови и навивачи.
Read more
Низ фотографии: Светското првенство во велосипедизам на патеки
filter

Низ фотографии: Светското првенство во велосипедизам на патеки

Во Берлин, Германија се одржа Светското првенство во велосипедизам на патеки, а Guardian објави галерија од најинтересните моменти од натпреварот.
Read more
Среќен роденден, Единсон Кавани
filter

Среќен роденден, Единсон Кавани

Уругвајскиот фудбалер Единсон Кавани денеска полни 33 години. Роден е на 14 февруари 1987 година во Салто, Уругвај. Има двајца постари браќа кои исто така се професионални фудбалери.
Read more
Ferrari го претстави спектакуларниот болид – дали ќе ја прекине доминацијата на Mercedes?
filter

Ferrari го претстави спектакуларниот болид – дали ќе ја прекине доминацијата на Mercedes?

Екипата на Ferrari синоќа го претстави болидот што ќе го користи во следната сезона на Формула 1 и со кој ќе се обиде да ја прекине доминацијата на ривалот Mercedes.
Read more
Миланското дерби низ објектив
filter

Миланското дерби низ објектив

Интер и Милан одиграа спектакуларно дерби кое ги задоволи и најпребирливите фудбалски фанатици. Милан на полувреме водеше со 0:2, а на крајот победи Интер со 4:2.
Read more
Најинтересните фотографии од кариерата на Кристијано Роналдо
filter

Најинтересните фотографии од кариерата на Кристијано Роналдо

Пред некој ден славниот фудбалер наполни 35 години, а во негова чест Sputnik состави интересна галерија од најинтересните фотографии од кариерата на фудбалерот.
Read more
Спортската кариера на Коби Брајант низ фотографии
filter

Спортската кариера на Коби Брајант низ фотографии

Guardian објави галерија од најзначајните спортски моменти во кариерата на славниот кошаркар Коби Брајант кој загина во хеликоптерска несреќа, заедно со неговата 13-годишна ќерка и уште седум лица.
Read more
Рели Дакар 2020 низ фотографии
filter

Рели Дакар 2020 низ фотографии

Годинашното, 42. издание на Релито Дакар е првото што се одржува во Саудиска Арабија.
Read more
реклама

Америка е на раб на граѓанска војна, полицијата клекна пред демонстрантите

Read more

Зголемен број заразени со COVID-19, можно воведување карантин во одредени општини

Read more

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Read more

Над 60 нови случаи со COVID-19, еден починат

Read more