Спорт

filter

Последниот ден на Игрите во Токио, низ фотографии

Со свечена церемонија на Националниот стадион во Токио попладнево официјално завршија 32. Олимписки игри, први во историјата кои се одржаа без присуство на публика поради пандемијата на коронавирусот.
Read more
filter

Среќен роденден Горан Пандев

На денешен ден е родена најголемата македонска фудбалска ѕвезда на денешницата, Горан Пандев, кој сега полни 38 години.
Read more
filter

„Аѕурите“ го прошетаа пехарот низ Рим

Шампионско славје на италијанските фудбалери кои продефилираа низ улиците на Рим на отворен двокатен автобус.
Read more
filter

Тренинг во Амстердам на фудбалската репрезентација

Погледнете како изгледаше дел од вчерашниот тренинг во Амстердам на македонската фудбалска репрезентација. Фото:Дарко Попов / МИА
Read more
filter

„Рисовите“ на тренинг пред соочувањето со Украина

На Facebook профилот на Фудбалската Репрезентација на Македонија објавени се фотографии од тренингот на „Рисовите“ во Букурешт.
Read more
filter

Петочен утрински тренинг во Букурешт

Забрзано се наближува недела и дебито против Австрија на Европското првенство, а македонските фудбалери и денеска со утрински тренинг во полна пареа се подготвуваа за големиот предизвик.
Read more
filter

„Рисовите“ одработија утрински тренинг во Букурешт

Во добро расположение под букурешкото сонце македонските фудбалери одработија уште една тренинг сесија во рамките на подготовките за неделното огнено крштевање против Австрија.
Read more
filter

Несторовски го проследи денешниот тренинг во Букурешт

Фудбалската репрезентација на Македонија денеска го одржа вториот тренинг на стадионот „Арена Национала“ во Букурешт, а фудбалерите тренираат под будното око на нивниот повреден соиграч Илија Несторовски.
Read more
filter

Фудбалерите го одржаа првиот тренинг на ЕУРО

Македонските фудбалери попладнево го одработија превиот официјален тренинг како учесници на Европско првенство.
Read more
filter

Фудбалерите слетаа во Букурешт

Македонската фудбалска репрезентација утринава од скопскиот аеродром со чартер лет замина за Букурешт за од денеска да ги почне процесот на аклиматизација на романско тло пред историскиот настап на ЕУРО 2020.
Read more
filter

Фудбалерите тренираа пред Словенија

Македонската фудбалска репрезентација денеска го одржа официјалниот и последен тренинг пред утрешната приајтелска против Словенија во Скопје.
Read more
filter

ЕУРО пехарот пристигна во Рим

Пехарот на УЕФА, кој на секои четири години ѝ се доделува на репрезентацијата победник на Европското првенство, ја почна турнејата низ градовите домаќини почнувајќи од Рим, градот кој ќе го отвори првенството.
Read more
реклама

Мајстор на денот: Погодил 7 пара и фатил 23 денари

Read more

Италија личи на чизма, Албанија на кондом, а Македонија?

Read more

Жените открија во кои секс пози најтешко доживуваат оргазам

Read more

Имот над 30 илјади евра чие потекло нема да може да се докаже ќе биде конфискуван

Read more