Навистина е крај: ПСЖ не го зеде Мбапе на подготовки

Пари Сен Жермен го објави списокот на играчи што ги носи во Јапонија на подготовки, а на него ја нема најголемата ѕвезда на клубот, Килјан Мбапе.

Парижаните со сите сили се обидуваат да се ослободат од 24-годишниот Французин ова лето откако им стана јасно дека тој сака да замине бесплатно следната година.

ПСЖ не сака ни да размислува за можноста да остане без таков играч и да не добие отштета за него. Затоа, раководството на клубот донесе конечна одлука дека Мбапе отсега и дефинитивно е на продажба. ПСЖ се обидува да испрати порака дека ниту еден играч не е над клубот.

Се очекува многу клубови да контактираат со парижаните за Мбапе, а најконкретни досега беа релациите со Реал Мадрид. Мбапе е во ПСЖ од 2017 година, кој за него на Монако му плати 180 милиони евра.

реклама

Голем месечен хороскоп за декември 2023

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Зошто треба да јадете кисела зелка цела зима?

Read more

Откриено дека црната дупка во центарот на Млечниот Пат ги искривува времето и просторот

Read more

Спорт

Македонија - Англија низ објектив

Read more

Фудбалерите го одржаа првиот тренинг пред Италија

Read more

Жиру - голгетерот голман

Read more

Фудбалерите го одржаа првиот тренинг со мисија Украина

Read more
 

Фото

  • filter

2 декември 1804, Наполеон бил крунисан за цар во Нотр Дам

Читај повеќе
  • filter

Поглед во Cybertruck на Tesla

Читај повеќе
  • filter

1 декември 1959, Антарктик станал континент без воено присуство

Читај повеќе
  • filter

29 ноември 1945, прв пат се прославил Денот на републиката во СФРЈ

Читај повеќе
  • filter

Dacia Duster 2024 од секој агол

Читај повеќе
  • filter

28 ноември 1912, Албанија прогласила независност од Отоманското Царство

Читај повеќе
  • filter

26 ноември 1922, по 3 милениуми отворена гробницата на Тутанкамон

Читај повеќе
  • filter

25 ноември 1939, Кочо Рацин ја објавил збирката песни Бели мугри

Читај повеќе
  • filter

24 ноември 1859, Дарвин го објавил бестселерот „On the Origin of Species“

Читај повеќе