Забава

play_arrow

Работа од дома, фејл компилација

Не е лесно да се работи од дома, особено ако известувате во живо. Секогаш ситуацијата може да заврши со неочекуван пресврт, посебно кога се во прашање децата и домашните миленици.
Read more
play_arrow

Запознајте го Мјаунуел Нојер – најдобриот мачорски голман во светот

Младиот фудбалер Крис Диксон објави видео од неговиот мачор кој има неверојатни голмански вештини, па со право го заслужува името Мјаунуел Нојер, по голманот на Баерн Минхен – Мануел Нојер.
Read more
play_arrow

Слатката десктоп ласица Ози

Се вртка околу газдата не оставајќи го да работи. Малата ласица Ози е интернет сензација со милиони прегледи.
Read more
play_arrow

Трикови со кои на старите работи по дома ќе им дадете нова улога

Во ова интересно видео ќе погледнете неколку интересни трикови за рециклирање на старите работи по дома, со што ќе им дадете нова улога. Со некои од нив може да го декорирате домот или да ги пренамените за нешто друго.
Read more
play_arrow

Прво скокни, па кажи оп: Импресивна сцена која стана хит

Рисовите се ноќни животни кои ретко излегуваат преку ден, токму затоа оваа снимка стана вистински хит на социјалните мрежи.
Read more
play_arrow

Арнолд вели: Флексибилноста е многу важна

Славниот актер Арнолд Шварценегер додека е во карантин, објави уште едно видео во кое ја покажа неговата смисла за хумор. Овој пат порачува дека флексибилноста е поважна отколку пумпањето мускули.
Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Fail Army објави нова фејл компилација со смешни ситуации и настани актуелни на интернет во текот на првата недела од мај.
Read more
Фејл компилација: Урнебесно смешни незгоди во вода
play_arrow

Фејл компилација: Урнебесно смешни незгоди во вода

Екипата на FailArmy го објави најновото видео со урнебесно смешни незгоди во вода.  Се насмеавте ли денес? Погледнето го видеото.
Read more
Она кога ќе заборавиш да облечеш панталони додека известуваш во живо
play_arrow

Она кога ќе заборавиш да облечеш панталони додека известуваш во живо

И додека повеќето луѓе се во карантин и работат од дома, може да се опуштат колку толку во домашни услови, за разлика од оние кои секој ден заминуваат на работа.
Read more
Фејл компилација: Еве лабаво со сопругата
play_arrow

Фејл компилација: Еве лабаво со сопругата

Фејл компилациите се секогаш добредојдени, особено во вакви тешки времиња кога навистина ни треба да се насмееме.
Read more
Кенгури се шетаат по пустите австралиски градови
play_arrow

Кенгури се шетаат по пустите австралиски градови

Рестрикциите за движиње низ градовите ширум светот им овозможија на животните да се прошетаат на мира низ градските улици.
Read more
Метју Меконахи ќе ве научи како да направите заштитна маска во домашни услови
play_arrow

Метју Меконахи ќе ве научи како да направите заштитна маска во домашни услови

Славниот актер Метју Меконахи е Боби Бандито, борец против коронавирусот во новото забавно видео што го објави на социјалните мрежи.
Read more
реклама

Се подготвува протокол за отворање на аеродромите и граничните премини

Read more

Владата донесе протоколи за градинките, факултетите, основните и средните училишта

Read more

30 мај 1913, завршила Првата балканска војна со поделба на Македонија

Read more

Филипче: Се координираме со соседите за отворање на границите, најверојатно нема да се бараат тестови

Read more