Забава

play_arrow

Најсмешните новинарски незгоди со животни

Не им е лесно на новинарите додека водат емисија или вести во живо и си имаат работа со животни. Доказ за тоа е новата фејл компилација на News Be Funny, на која дефинитивно нема да останете рамнодушни.
Read more
play_arrow

Фејл компилација: Најсмешните ТВ гафови

News Be Funny објави нова смешна компилација од новинарски гафови при пренос во живо. Акцентот е поставен токму на техничките проблеми со кои новинарите и водителите се соочени додека водат емисија или вести во живо.
Read more
play_arrow

Најсмешната фејл компилација од неделата

Fail Army објави нова смешна компилација од различни непријатни незгоди и настани актуелни на интернет во текот на изминатата недела.
Read more
play_arrow

Неодоливо бањање

Мачево не само што е преслатко, туку и неговото бањање е неодоливо слатко.
Read more
play_arrow

Фејл компилација: Сите ќе раскинете

Најновата компилација на FailArmy е посветена на сите двојки, сегашни и минати, во кои едниот од партнерите во ужасно лош момент во врската си рекле: „Со ова ли завршив?“. Љубовта не е слепа, само малку глупичка понекогаш.
Read more
play_arrow

Не ми го задевај кучето...

Кучето само сакаше да си игра со мачката дојдена на гости од соседите, но таа го нападна. Тоа внимателно го следеше неговата другарка кој веднаш ѝ се пушти на непријателски расположената сосетка.
Read more
play_arrow

Бувче за прв пат слуша гром

Мало бувче за прв пат во својот живот се соочува со звук од гром. Неговата реакција е фатена на камера.
Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Време е за нова фејл компилација на неделата, со смешни ситуации актуелни на интернет во текот на изминатите денови.
Read more
play_arrow

Видра скокна на брод бегајќи од орка кит

Бегајќи да не стане оброк на орка кит, видра спас најде на еден брод.
Read more
play_arrow

Моментот кога јагуар ѝ се приближува на фотографка во мракот

За луѓето, мракот е заканувачки, страшен, ограничувачки. Ги крие најопасните и најстрашните суштества на Земјата, но исто така ги чува најголемите неоткриени мистерии на природата.
Read more
play_arrow

Најдобрите фејлови од годината, досега

Факт е дека 2020 е тешка година за сите нас. Првата половина од годината помина, а FailArmy објави смешна компилација од најдобрите фејлови популарни на интернет во првите шест месеци од годинава.
Read more
play_arrow

Анимирана историја на Хрватска

Историјата на Хрватска прикажана на еден многу интересен начин кој целата приказна ја прави интересна и убаво ја разјаснува.
Read more
реклама

Времеплов: Каде е, што прави најубавата собирачка на топчиња?

Read more

Топ 10 најдобри шпански серии на Netflix кои мора да ги гледате

Read more

Нагорно-Карабах: Не е важно кој прв почна, туку кој стои зад војната

Read more

Кога е најдоброто време за секс: Дваесеттите, триесеттите години или?

Read more