Забава

Подобро да останевте дома: Капетан Фејл
play_arrow

Подобро да останевте дома: Капетан Фејл

Во најновата компилација на Fail Army се собрани фејловите на луѓе кои мислат дека ги бива во управување чамци и бродови или едноставно стоење во нивна близина.  
Read more
Бегаше од полиција, ќе завршеше в река
play_arrow

Бегаше од полиција, ќе завршеше в река

Пијан возач во Русија бегаше од полицијата, но една кривина не успеа убаво да ја фати и за среќа заштитната ограда го спречи да заврши во реката Мојка.
Read more
Што ако Google беше човек? (карантинско издание)
play_arrow

Што ако Google беше човек? (карантинско издание)

College Humor го објави најновиот дел од серијалот „If Google Was a Guy“, но во карантинско издание.
Read more
Хеорхина го почести Роналдо со секси танц во карантин
play_arrow

Хеорхина го почести Роналдо со секси танц во карантин

Кристијано Роналдо се наоѓа во изолација во својот луксузен дом во родната Португалија, таму убавата Хеорхина Родригес го почести со секси танц.
Read more
Фејл компилација: Луѓе кои почесто треба социјално да се дистанцираат
play_arrow

Фејл компилација: Луѓе кои почесто треба социјално да се дистанцираат

Дали и вие имате пријатели и познаници кои се толку смотани и трапави што паметно е социјално да се дистанцираат и кога за тоа нема наредба од државните власти? Луѓето во оваа фејл компилација се пример за тоа.  
Read more
Што прави лисица откако ќе ти го украде мобилниот телефон?
play_arrow

Што прави лисица откако ќе ти го украде мобилниот телефон?

Непрофитната организација SaveAFox работи на спојување луѓе кои сакаат необични домашни миленици со лисици кои биле болни, повредени или спасени од фарми за крзно.
Read more
Спасувач спаси мачка од урната зграда
play_arrow

Спасувач спаси мачка од урната зграда

Силна експлозија предизвика дел од петкатница да се сруши, а спасувачите од урнатините успешно спасија и една среќна мачка.
Read more
Смешна фејл компилација со деца и бебиња
play_arrow

Смешна фејл компилација со деца и бебиња

Како да не се насмееш на детските невини реакции при најразлични смешни ситуации? Децата едноставно не умеат да сокријат што чувствуваат, а доказ за тоа е најновата фејл компилација на Fail Army.
Read more
Најсмешните новинарски незгоди за март
play_arrow

Најсмешните новинарски незгоди за март

Објавена е нова, смешна фејл компилација со најинтересните новинарски незгоди и непријатни ситуации актуелни на интернет во текот на март.
Read more
Полицајци танцуваат на Baby Shark за поддршка на децата во изолација
play_arrow

Полицајци танцуваат на Baby Shark за поддршка на децата во изолација

Полицијата на Андора е на улиците за да одржува ред и мир додека се на сила мерките за заштита на населението од коронавирусот.
Read more
Со ваква екипа за дезинфекција короната нема шанси во Битола
play_arrow

Со ваква екипа за дезинфекција короната нема шанси во Битола

Во Битола нема ниту еден потврден случај на заразено лице со коронавирусот, но сепак мерките за изолација и полицискиот час важат и за градот на конзулите.
Read more
Скока како Јашин, брани како Буфон - мачор голманиште
play_arrow

Скока како Јашин, брани како Буфон - мачор голманиште

Мачорот Инди е слободен агент, нема клуб, па неговиот газда решил неговите одбрани да ги стави на интернет за полесно да му најде ангажман.
Read more
реклама

Чулев: Порастот на заболени е директна последица на фактот дека власта тераше дневен ПР

Read more

Минеаполис: Уапсен полицаецот виновен за смртта на Џорџ Флојд

Read more

Заев: Бројките на новозаболени се директна последица од неработењето на Чулев

Read more

Жива музика, играње на маса, гушкање, што сè затекнаа пазарните инспектори синоќа?

Read more