Концепти

filter

Италијанците го претставија концептот Quintessenza: GT што се претвора во пикап

Италијанското дизајнерско студио Italdesign го претстави новиот концепт наречен Quintessenza. Станува збор за футуристички GT концепт кој лесно може да се трансформира во пикап.
Read more

Новиот хиперавтомобил на MG забрзува до стотка за 1,9 секунди

MG ќе го претстави концептот EXE181 на саемот за автомобили во Пекинг оваа недела, најавувајќи електричен хиперавтомобил со едно седиште.
Read more
play_arrow
filter

Поблиску до ѕвездите со концептот Chrysler Halcyon

Read more
play_arrow

Hyundai на 4 нозе: Електромобилот изгледа како од филм, но производителот има сериозни планови

Технологијата зад извонредната функционалност на возилото се заснова на модуларна EV платформа, роботска архитектура на нозете со 5 степени на слобода на движење и погонски мотори сместени во главите на тркалата.
Read more

Porsche 911 Turbo S на TechArt развива 790 КС

Специјалистот за тјунирање на Porsche автомобили, компанијата TechArt, дојде на салонот во Токио со својата најнова верзија на моделот 911 Turbo S.
Read more
play_arrow

Тркала што се вртат за 90 степени: Дали новата технологија ќе ви користи?

На саемот за електроника CES во Лас Вегас, Hyundai ја покажа својата еволуција на погонскиот концепт во кој сите тркала се вртат за повеќе од 90 степени.  
Read more
filter

Mansory претстави концепт на летечки автомобил

Тјунерската компанија Mansory објави малку необични рендери - верувале или не, се работи за летечки автомобил.
Read more

Сината и црната боја се одлична комбинација за McLaren 720S Spider

McLaren 720S Spider се покажа како доста популарен изминативе годините, а некои сопственици осдлучија да ги модифицираат своите примероци за да ги направат попосебни и уште повпечатливи.
Read more
play_arrow

Lamborghini Urus со 6 тркала е креација на South Florida Jeeps

Пред неколку месеци на интернет почнаа да кружат фотографии од црвено Lamborghini Urus кое претрпе драматична трансформација во возило 6x6, а сега јутјубери го снимија и изгледа речиси целосно завршено.
Read more
filter

G класата на Mansory ќе ги плаши децата за Halloween

Ноќта на вештерките е наближува, а Mansory го претстави Mercedes-Benz G-Class со својот P850 пакет со опрема.
Read more
filter

Рестомодот Porsche 911 од серијата 964 чини 1,14 милиони евра

Еден од последните рестомодни проекти базирани на Porsche 911 од серијата 964 е потпишан од инженерот Ален Бишофбергер од американската компанија Fogline Industries.
Read more

Volkhart V2 Sagitta од 1947: Побрз од куршум и поаеродинамичен од Golf 7

Во огромниот автомобилски свет, постојат ретки и во исто време генијални автомобили од одреден период за кои не се зборува многу. Ви ја пренесуваме приказната за една заборавена класика од 40-тите години на минатиот век.
Read more
реклама