Концепти

filter

Land Rover го тестира новиот Defender со V8 мотор

Неодамна е претставена новата генерација на легендарниот британски теренски автомобил кој наскоро ќе се понуди и во комбинација со V8 мотор на кој ќе му асистира механички компресор.
Read more

Како би изгледал суперспортскиот автомобил на Rolls-Royce?

Секогаш кога дизајнерите ќе се препуштаат на фантазијата, крајниот производ е неверојатен.
Read more
filter

Вака би изгледал Volkswagen Golf Country

Руското списание Kolesa.ru објави рендери кои покажуват како би можел да изгледа Volkswagen Golf Country.
Read more
filter

Mercedes подготвува нов електричен кросовер EQB

Компанијата Mercedes е во завршната фаза на развојот на потполно нов електричен кросовер EQB.
Read more
filter

Новите BMW автомобили од генерацијата М ќе бидат уште помоќни

Првиот човек на одделот М на BMW најави дека нивните нови модели ќе бидат уште помоќни.
Read more
Volkswagen го објави тизерот за редизајнираниот Tiguan

Volkswagen го објави тизерот за редизајнираниот Tiguan

Tiguan е многу важен модел за компанијата Volkswagen и е најпродаван на светскиот пазар, а сега германскиот гигант планира да го освежи.
Read more
Mercedes AMG EQS ќе развива повеќе од 600 КС

Mercedes AMG EQS ќе развива повеќе од 600 КС

Mercedes треба да ја претстави продукциската верзија на својот електричен флегшип, но веќе се шират гласини за AMG верзијата на моделот EQS.
Read more
Како ќе изгледа новиот Mercedes C-Class?

Како ќе изгледа новиот Mercedes C-Class?

Примероците од новата C-Class за некое време ќе се видат на европските патишта.
Read more
Објавен тизер за новиот Škoda Scala Spider

Објавен тизер за новиот Škoda Scala Spider

Чешката компанија Škoda го објави тизерот за новиот модел на автомобил чијшто концепт е развиен од студенти.
Read more
BMW откри важни детали за новата генерација на Серија 7

BMW откри важни детали за новата генерација на Серија 7

Очекувањата на оние коишто предвидуваат како ќе тече развојот на оваа серија донекаде се исполнети.
Read more
Ако некој може да ја носи ознаката GTI, тоа е Peugeot 208

Ако некој може да ја носи ознаката GTI, тоа е Peugeot 208

Сите добро се сеќаваме на легендарниот 205 GTI и неговите наследници. Одржувањето на оваа легенда ќе подразбира внесување на новите технологии.
Read more
BMW M2 Coupe ќе развива најмалку 420 КС

BMW M2 Coupe ќе развива најмалку 420 КС

Списанието Autocar пишува дека новиот BMW M2 Coupe ќе развива најмалку 420 коњски сили.
Read more
реклама

Америка е на раб на граѓанска војна, полицијата клекна пред демонстрантите

Read more

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Read more

Што се знае за полицаецот кој го уби Џорџ Флојд?

Read more

Не треба да се аплицира за домашната платежна картичка, проверете онлајн дали ви следува

Read more