G класата на Mansory ќе ги плаши децата за Halloween

Ноќта на вештерките е наближува, а Mansory го претстави Mercedes-Benz G-Class со својот P850 пакет со опрема.

Црната креација со портокалови детали е совршена за овој период од годината и претставува една од најатрактивните G класи на кои работел Mansory.

Пакетот P850 ја менува надворешноста и внатрешноста на моделот G 63, а исто така носи здрава доза дополнителна моќност. Вклучува нов преден браник, решетка, ознаки и надворешни детали од карбон, вклучувајќи хауба од ковани карбонски влакна, два комплета LED светла, нови странични ретровизори, детали за столбовите А, нови бандажи и странични завршетоци на цевките за издувниот систем. Промените продолжуваат во задниот дел каде што има спојлер на покривот од кован карбон и капак на резервното тркало од истиот материјал.

Сопственикот исто така побара од Mansory да ја смени внатрешноста, па речиси секоја површина е покриена со портокалова кожа. Исклучок се елементите на панелите на вратите и тунелот за пренос, кои се украсени со бела кожа. За воланот и централната конзола се користеше карбон, додека Mansory остана доследен на портокаловата тема во случајот со отворите за вентилација.

Покрај визуелните слики, пакетот P850 вклучува и подобрувања во перформансите, така што 4,0-литарскиот твин-турбо V8 мотор на Mercedes наместо 585 КС и 850 Nm вртежен момент сега развива 850 КС и 1.000 Nm вртежен момент и забрзува од 0 до 100 км/ч за 3,5 секунди.

Тагови
реклама

Експертите предупредуваат: Летниот одмор на Медитеранот може да стане опасен по здравјето

Read more

Доаѓа невреме: Пороен дожд и грмежи, силен ветер и град попладнево ќе ја зафатат Македонија

Read more

Историски резил во францускиот парламент

Read more

5 симптоми кои укажуваат на проблеми со црниот дроб

Read more

Концепти

Lanzante го претвори Porsche 935 во чудовиште легално за патиштата

Read more

Honda го враќа во живот моделот Prelude

Read more

Италијанците го претставија концептот Quintessenza: GT што се претвора во пикап

Read more

Новиот хиперавтомобил на MG забрзува до стотка за 1,9 секунди

Read more
 

Автомобили

  • play_arrow

Што да направите во случај да ви прегрее моторот на автомобилот?

Читај повеќе

Голем пад на Tesla во САД

Читај повеќе

Audi повеќе не произведува кабрио и купе модели

Читај повеќе

Panamera Turbo S E-Hybrid и Panamera GTS: динамичен врв

Читај повеќе
  • filter

Lanzante го претвори Porsche 935 во чудовиште легално за патиштата

Читај повеќе

Кога електричните автомобили ќе се доближат по цена до бензинците?

Читај повеќе

Audi денес го претставува A5, откриени првите детали

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Хиперавтомобилот Red Bull RB17 развива повеќе од 1.200 КС

Читај повеќе
  • play_arrow

Кои се победниците и губитниците на Euro NCAP креш тестот?

Читај повеќе