Поблиску до ѕвездите со концептот Chrysler Halcyon

Chrysler Halcyon е концепт автомобил со автономни способности, а патниците можe да ja затемнат стаклената покривка и самите да ги преклопат седиштата за да го вклучат „режимот на гледање ѕвезди“.

Оваа опција вклучува приказ на проширена реалност на шофершајбната, кој проектира информации за ѕвезди и соѕвездија.

Исто така, може да прикажува видеоповици и да дава информации за опасностите од патот, а возачот може да му наложи на возилото да ги вклучи воланот и педалите кога е во режим на автономно возење.

Halcyon е опремен со вештачка интелигенција која може да ги запомни преференциите и историјата на возачот кога станува збор за локацијата.

URL

Откако ќе се избере дестинација, автомобилот може да вози кон неа додека возачот и другите патници уживаат во погледот на ѕвезденото небо.

Remote video URL
Тагови
реклама

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Read more

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more
Брзи и лесни летни рецепти

Готвење за двајца: Брзи и лесни летни рецепти

Read more

Грешки во готвењето што го расипуваат вкусот на полнетите пиперки

Read more

Концепти

Италијанците го претставија концептот Quintessenza: GT што се претвора во пикап

Read more

Новиот хиперавтомобил на MG забрзува до стотка за 1,9 секунди

Read more

Поблиску до ѕвездите со концептот Chrysler Halcyon

Read more

Hyundai на 4 нозе: Електромобилот изгледа како од филм, но производителот има сериозни планови

Read more
 

Автомобили

Вози како жена!

Читај повеќе

Android Auto 12.2 пристигна со нови икони

Читај повеќе

Путин вторпат му подари луксузна руска лимузина на Ким

Читај повеќе

Жештината е опасна и за автомобилот: 5 работи на кои треба да внимавате

Читај повеќе

Каков специјален Cybertruck ќе добиеме во Европа?

Читај повеќе

Проверете една работа во автомобилот пред да тргнете на патување

Читај повеќе

Новиот MINI Cooper пристигнува и во попрактично каросериско издание

Читај повеќе
  • filter

Новиот кампер VW California е достапен само во Германија, другите ќе почекаат до крајот на летото

Читај повеќе
  • filter

BMW ја претстави новата Серија 1, верзијата M135 останува на врвот на понудата

Читај повеќе