5 хороскопски знаци ќе бидат на чекор до раскинување во мај

Астрологијата открива кои хороскопски знаци би можело да се разделат од партнерите во мај 2024 година.

Ова е година кога многу парови се разделуваат и тоа не е чудно бидејќи знаците ги исполнија своите кармички задачи.

Во мај нè очекуваат неколку астролошки настани кои го најавуваат крајот на важните кармички циклуси. Секој крај може да биде почеток на нешто убаво, а астролозите истакнуваат дека доколку ја надминете кризата ве очекуваат позитивни промени.

РАК

Претставниците на овој хороскопски знак ќе бидат сè повеќе нурнати во своите мисли, додека реалноста ќе „бледи“ во позадина. Планетата на трансформацијата ќе го започне своето движење во осмата куќа, која е поврзана со „забранети“ теми, длабоки емотивни и интимни врски. Партнерот треба да се однесува со Ракот со разбирање, бидејќи овој знак ќе доживее сериозни внатрешни промени. Неподготвеноста на партнерот да ја обезбеди приватноста што му е потребна на Ракот може да доведе до понепријатни последици. Ако и самите сте претставник на овој воден знак на Зодијакот, размислете за начините за одржување на комуникација со партнерот, дури и ако сте во врска на далечина.

ДЕВИЦА

Вредната Девица, која во последно време целосно ѝ се посветува на работата, конечно ќе биде подготвена за сериозна врска! Енергијата на полната месечина во Стрелец ќе влијае на домашниот и семејниот сектор. Девиците ќе фрлат нов поглед на врските, поточно каков е нивниот пристап кон нив, принципите и идеалите. Поради ова, можно е раскинување со сегашниот партнер. Ако Девицата не види манифестација на сериозни намери на партнерот, без двоумење ќе го остави, бидејќи дојде време да создаде нешто долгорочно.

ЛАВ

Дали се сериозни во врската? Каква важност ѝ придаваат на љубовта во нивните животи? Ова се прашањата на кои Лавовите ќе треба да одговорат со почетокот на ретроградното движење на Плутон. Моменталните врски можеби минуваат низ „бура на отворено море“. Тоа ќе се должи на бројните тестови испратени од хороскопот. Со преминувањето на нивната владејачка планета Сонцето во Близнаци, ќе се појави желба да се избере полесен пат. Ако сте родени во овој знак, не впуштајте се во нови врски. Одете полека, бидејќи од тоа зависи кармата со која ќе се сретнете подоцна.

СКОРПИЈА

Ако долго време не сте поминале време со вашето семејство, во мај 2024 година е клучно да одвоите време за нив. Ретроградниот Плутон ќе влијае на вашата четврта куќа на семејството. Ќе можете да се ослободите од оковите на тажните детски настани кои обично мачат многу Скорпии. Ако сте родени во овој хороскопски знак, време е да се погледнете од гледна точка на возрасен човек кој ја презема одговорноста за својот живот! Вашиот сегашен партнер можеби нема да ги дели вашите највисоки цели, па дури и може да биде „енергетски вампир“. Поради ова, емотивната врска лесно може да се прекине.

БЛИЗНАЦИ

На крајот на мај Близнаците би можеле да ја прекинат долгогодишната врска. Полната Месечина во Стрелец на 23 мај 2024 година ќе помине низ нивниот партнерски сектор. Можеби се чувствуваат како да исчезнала искрата во нивната сегашна врска и сакаат да имаат некаква авантура. А на 26 мај можна е средба со истата личност. Доколку сте родени во овој знак, дури и ако планирате да раскинете со партнерот, не заборавајте на искрените разговори. Можеби не сте единствените кои ја чувствуваат „тежината“ во врската.

Тагови
реклама

Откриен потонат брод стар 3.300 години, со стотици недопрени амфори

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Македонка загина во тешка сообраќајка во Грција

Read more

Љубов и секс

Голем љубовен хороскоп за лето 2024: Кој ќе го преживее ретрограден Меркур?

Read more

Зошто некои мажи не ги завршуваат долгите врски со брак?

Read more
Правило на 5 минути за решавање расправии

Како се решаваат расправии во врската со „правилото на 5 минути“?

Read more

Три работи што апсолутно ви се потребни ако сакате успешна врска

Read more
 

Магазин

Кои хороскопски знаци живеат по мотото „Целта ги оправдува средствата“?

Читај повеќе

Суперхрана која може да го намали крвниот притисок

Читај повеќе

Зошто е важно да јадете зелен лиснат зеленчук во лето?

Читај повеќе

Рецепт на денот: Летна салата со печена пченка

Читај повеќе

Седум навики на родителите кои воспитуваат среќни деца

Читај повеќе

Како помалку да се потите на високи температури?

Читај повеќе

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Читај повеќе

Хороскопски знаци на кои ќе им се смени среќата со парите во јули

Читај повеќе
  • play_arrow

Вреди да вклучите рерна: Најдобриот рецепт за крцкави печени компири

Читај повеќе