Mansory претстави концепт на летечки автомобил

Тјунерската компанија Mansory објави малку необични рендери - верувале или не, се работи за летечки автомобил.

Во соопштението за медиумите ја ревидираат 2023 година, односно ги потсетија своите следбеници што направиле, како и кои се нивните планови за 2024 година.

Така, дознавме дека тие ќе направат неколку конверзии на премиум модели оваа година, вклучувајќи ги и Rolls-Royce Spectre, Lamborghini Revuelto и Ferrari Purosangue.

Сепак, она што ни е многу поинтересно е „погледот во иднината“, односно делот во кој Mansory претстави рендер на летечки автомобил.

„Никој не знае како ќе изгледа иднината, ниту како ќе одат автомобилите. Едно е сигурно - секогаш ќе има автомобили и желба за сопствени подобрувања направени од реномиран производител", напишаа од Mansory.

реклама

Три најдобри протеини за здравo срце

Read more

Неделен хороскоп од 15 до 21 јули според руски астролог

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Се огласи Меланија Трамп: Монструм!

Read more

Концепти

Honda го враќа во живот моделот Prelude

Read more

Италијанците го претставија концептот Quintessenza: GT што се претвора во пикап

Read more

Новиот хиперавтомобил на MG забрзува до стотка за 1,9 секунди

Read more

Поблиску до ѕвездите со концептот Chrysler Halcyon

Read more
 

Автомобили

  • play_arrow
  • filter

Топ 10 најбрзи автомобили во светот

Читај повеќе

Силен раст на глобалната продажба на електрични возила

Читај повеќе

AMG GT63 Pro е одговорот на Mercedes на Porsche 911 GT3 RS

Читај повеќе

7 најчести грешки што ги прават возачите на летно патување

Читај повеќе
  • filter

Ако се откажат од Tesla и купат Porsche, ќе добијат бонус од 4.500 долари

Читај повеќе
  • filter

Пристигна освежената Škoda Octavia

Читај повеќе
  • filter

Honda го враќа во живот моделот Prelude

Читај повеќе

Дали поради електричните возила ќе се намали брзината на возење на германските автопатишта?

Читај повеќе

Моторите со внатрешно согорување може да се спасат, компромис е на хоризонтот

Читај повеќе