Сината и црната боја се одлична комбинација за McLaren 720S Spider

McLaren 720S Spider се покажа како доста популарен изминативе годините, а некои сопственици осдлучија да ги модифицираат своите примероци за да ги направат попосебни и уште повпечатливи.

Од турбополначи до целосно обновени мотори, тјунерите развија различни пакети за овој суперавтомобил. Еден 720S Spider особено се издвојува благодарение на бојата и бандажите. Станува збор за бандажи произведени од компанијата Strasse, а комплетот е наречен SV4 Deep Concave FS. Предните димензии се 19х9, задните 20х12 инчи, централниот дел е црн, додека контрастот го прават портокаловите клешти на сопирачките. Во централниот дел има корици со логото на Strasse во жолта боја.

Каросеријата на суперавтомобилот е обоена во Paris сина боја, што навистина ги истакнува прекрасните линии на овој McLaren.

Потсетуваме дека претходно оваа година McLaren го претстави наследникот на 720S во форма на новиот 750S. Иако автомобилот изгледа речиси идентично, тој претрпе бројни промени поврзани со суспензијата и управувањето, додека моќноста на 4.0-литарскиот твин-турбо V8 мотор е зголемена на 740 КС и 800 Nm вртежен момент.

Тагови
реклама

Земјотрес во Скопје

Read more

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Концепти

Honda го враќа во живот моделот Prelude

Read more

Италијанците го претставија концептот Quintessenza: GT што се претвора во пикап

Read more

Новиот хиперавтомобил на MG забрзува до стотка за 1,9 секунди

Read more

Поблиску до ѕвездите со концептот Chrysler Halcyon

Read more
 

Автомобили

Audi денес го претставува A5, откриени првите детали

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Хиперавтомобилот Red Bull RB17 развива повеќе од 1.200 КС

Читај повеќе
  • play_arrow

Кои се победниците и губитниците на Euro NCAP креш тестот?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Топ 10 најбрзи автомобили во светот

Читај повеќе

Силен раст на глобалната продажба на електрични возила

Читај повеќе

AMG GT63 Pro е одговорот на Mercedes на Porsche 911 GT3 RS

Читај повеќе

7 најчести грешки што ги прават возачите на летно патување

Читај повеќе
  • filter

Ако се откажат од Tesla и купат Porsche, ќе добијат бонус од 4.500 долари

Читај повеќе
  • filter

Пристигна освежената Škoda Octavia

Читај повеќе