McLaren

play_arrow

McLaren Senna постави нов рекорд на патеката каде Аиртон ја имаше најголемата победа

Поминаа повеќе од 30 години откако легендарниот бразилски Формула 1 возач Аиртон Сена го возеше својот „круг на боговите“ на паркот Донингтон во Велика Британија, а сега болидот на Мекларен што го носи неговото и
Read more
filter

Погледнете го единствениот Lanzante McLaren Senna GTR LM 25 во светот

Има малку компании кои се способни да претворат одличен автомобил во нешто уште подобро, а Lanzante дефинитивно е на таа ексклузивна листа.
Read more

Сината и црната боја се одлична комбинација за McLaren 720S Spider

McLaren 720S Spider се покажа како доста популарен изминативе годините, а некои сопственици осдлучија да ги модифицираат своите примероци за да ги направат попосебни и уште повпечатливи.
Read more
filter

Црносиниот McLaren 720S Spider од сите агли

McLaren 720S Spider се покажа како доста популарен изминативе годините, а некои сопственици решија да ги модифицираат своите примероци за да ги направат попосебни и уште повпечатливи.
Read more
play_arrow
filter

750S е најлесниот и најмоќниот модел на McLaren

Наследникот на моделот 720S е придружен со бројни суперлативи.
Read more
play_arrow
filter

McLaren 720S е аеродинамично ремек-дело благодарение на Prior Design

Prior Design подготви нови компоненти наменети за McLaren 720S, кои го прават уште поагресивен.
Read more
play_arrow

Ferrari F8, McLaren 765LT или Porsche 911 GT2 RS - кој е побрз?

Сите три автомобили имаат огромна моќ. Ferrari F8 Tributo го движи 3,9-литарски твин турбо V8 мотор кој развива 720 КС и 770 Nm максимален вртежен момент. McLaren го движи 4,0-литарски твин турбо V8 мотор со 765 КС и 800 Nm. 
Read more
filter

Болидот на Хамилтон продаден за 4,8 милиони фунти

Болидот во кој британскиот возач на Формула 1 Луис Хамилтон победи на Големата награда во Турција во 2010 година е продаден за рекордна сума.
Read more
play_arrow

Поглед во луксузниот McLaren Elva кој чини 2 милиони долари

Read more
play_arrow
filter

Новиот „ѕвер“ на McLaren развива 710 коњски сили

McLaren го претстави својот нов модел 720S со низа подобрувања.
Read more
play_arrow

Уникатниот McLaren F1 се продава за 15 милиони долари

McLaren F1 e произведен во само 64 примероци, а еден од нив се продава во САД.
Read more
filter

Поглед во новиот McLaren Artura – хибриден суперавтомобил

Новиот McLaren Аrtura доаѓа со хибриден погон, а што се однесува до моторот тука е 2,9-литарскиот V6 бензин мотор кој испорачува 577 коњски сили.
Read more