McLaren

play_arrow

Поглед во луксузниот McLaren Elva кој чини 2 милиони долари

Read more
play_arrow
filter

Новиот „ѕвер“ на McLaren развива 710 коњски сили

McLaren го претстави својот нов модел 720S со низа подобрувања.
Read more
play_arrow

Уникатниот McLaren F1 се продава за 15 милиони долари

McLaren F1 e произведен во само 64 примероци, а еден од нив се продава во САД.
Read more
filter

Поглед во новиот McLaren Artura – хибриден суперавтомобил

Новиот McLaren Аrtura доаѓа со хибриден погон, а што се однесува до моторот тука е 2,9-литарскиот V6 бензин мотор кој испорачува 577 коњски сили.
Read more

McLaren наскоро ќе го претстави новиот суперспортски модел Artura

McLaren на почетокот на октомври минатата година официјално го најави новиот суперспортски модел со хибриден погон, додека во ноември го открија и името на овој автомобил, а тоа е Artura.
Read more
play_arrow

Кој е побрз: Ferrari F8 или McLaren 720S?

Ferrari F8 Тributo и McLaren 720S се два моќни автомобили кои секој би сакал да ги има.
Read more
play_arrow

Трки од соништата - што сѐ можат „ѕверките“ на McLaren?

P1 vs 720s, Speedtail vs F35, 600LT vs Ferrari Pista.
Read more
реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

Безос го одреди датумот за патување во вселената

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more