Lamborghini Urus со 6 тркала е креација на South Florida Jeeps

Пред неколку месеци на интернет почнаа да кружат фотографии од црвено Lamborghini Urus кое претрпе драматична трансформација во возило 6x6, а сега јутјубери го снимија и изгледа речиси целосно завршено.

Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6 го започна трендот 6x6 конверзии пред една деценија, кои се покажаа особено популарни меѓу купувачите на пикапи, а компаниите меѓу кои и Hennessey продаваат комплетни пакети за модели како Ford F-150 и Rama 1500.

Креатор на уникатниот Urus е компанијата South Florida Jeeps, која исто така стои зад моделот Apocalypse 6x6. Овој тим изгради неколку креации 6x6 во текот на годините врз основа на Jeep Wrangler, Ford Bronco, па дури и Land Rover Defender.

Remote video URL

Сепак, она што го истакнува Urus е фактот дека станува збор за многу скап модел, а сопственикот морал да одвои дополнителни пари за конверзија и да се помири со фактот дека модификациите не се реверзибилни, односно дека „нема назад“.

Откако беше првпат виден, Urus претрпе повеќе промени. Изгледа дека каросеријата е завршена, продолжувањето на линијата на покривот и задниот дел е дозволено за поставување на трета оска и две дополнителни тркала. Лаците на тркалата се малку пошироки во споредба со „обичниот“ Urus, а одзади сега има нов дифузер, лип спојлер и дополнителен спојлер на покривот.

Urus доби и комплет резервни блескави црни тркала, но засега не може со сигурност да се каже дали третата оска има погон или е само прашање на естетика.

Тагови
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Read more

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Концепти

Honda го враќа во живот моделот Prelude

Read more

Италијанците го претставија концептот Quintessenza: GT што се претвора во пикап

Read more

Новиот хиперавтомобил на MG забрзува до стотка за 1,9 секунди

Read more

Поблиску до ѕвездите со концептот Chrysler Halcyon

Read more
 

Автомобили

Кога електричните автомобили ќе се доближат по цена до бензинците?

Читај повеќе

Audi денес го претставува A5, откриени првите детали

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Хиперавтомобилот Red Bull RB17 развива повеќе од 1.200 КС

Читај повеќе
  • play_arrow

Кои се победниците и губитниците на Euro NCAP креш тестот?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Топ 10 најбрзи автомобили во светот

Читај повеќе

Силен раст на глобалната продажба на електрични возила

Читај повеќе

AMG GT63 Pro е одговорот на Mercedes на Porsche 911 GT3 RS

Читај повеќе

7 најчести грешки што ги прават возачите на летно патување

Читај повеќе
  • filter

Ако се откажат од Tesla и купат Porsche, ќе добијат бонус од 4.500 долари

Читај повеќе