Розев BMW M4 Competition доаѓа од работилницата на DarwinPRO Aerodynamics

Розовата веројатно не е меѓу најпосакуваните бои кога е во прашање изборот на повеќето сопственици на автомобили, но сепак има и такви кои ја избираат. Пример е BMW M4 Competition, кој беше подложен на третман во работилницата за тјунери DarwinPRO Aerodynamics.

Станува збор за тјунер специјализиран за екстремни боди комплети, а сопственикот покрај компонентите нарачал и розова фолија. Хаубата која содржи од јаглеродни влакна чини 2.500 долари. Под неа се поставени килибарни LED дневни светла, кои потсетуваат на оние што се наоѓаат на BMW M4 CSL, модел кој повеќе се фокусира на перформансите и кој постави нов рекорд во Нирбургринг пред неколку недели.

Тјунерот постави и карбонско задно крило, чија цена е 2.150 долари. Крилото има уникатен двослоен дизајн, а горниот дел е поделен на половина. Крајните плочи изгледаат остри и додаваат естетика на завршната обработка, така што автомобилот изгледа попривлечно и создава поголема надолна сила.

Нема фотографија од внатрешноста, но седиштата имаат задни карбонски делови кои чинат 1.900 долари.

Нема подобрувања во перформансите на купето, така што овој M4 Competition сè уште е придвижуван од 3.0-литарскиот S58 twin-turbo реден шестак, кој развива 503 КС и 650 Nm вртежен момент.

Тагови
реклама

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more

Концепти

G класата на Mansory ќе ги плаши децата за Halloween

Read more

Рестомодот Porsche 911 од серијата 964 чини 1,14 милиони евра

Read more

Volkhart V2 Sagitta од 1947: Побрз од куршум и поаеродинамичен од Golf 7

Read more

Розев BMW M4 Competition доаѓа од работилницата на DarwinPRO Aerodynamics

Read more
 

Автомобили

Цената на литиумот падна за 75%, а електричните автомобили сѐ уште се прескапи

Читај повеќе
  • play_arrow

Како електричниот Mercedes G Class врти во место?

Читај повеќе

Србија ги легализираше „автомобилите без возачи“

Читај повеќе

Колку пари губите ако сте купиле автомобил со вратена километража?

Читај повеќе

Австрија воведува нова вињета, а 10-дневната поскапува

Читај повеќе

Новото BMW X3 доаѓа наскоро

Читај повеќе
  • filter

Opel го претстави новото Movano: Електрично, иновативно и ефикасно

Читај повеќе

Автомобилите „на струја“ ги надминаа „дизелашите“

Читај повеќе

Ги менувате сами гумите на возилото? Ова се петте најчести грешки

Читај повеќе