Админот од Лаос стави жешка профилна и кавер фотка на Facebook-от на ФФМ

Фудбалската федерација на Македонија никако да врати контролата врз својата Facebook страница. Изминатово деноноќие новите админи ставија нова профилна слика и нова кавер фотка.

Откако претходно податоците покажуваа дека админи се Аргентинец и двајца од Бразил, сега стои дека админ е некој од Лаос, инаку држава во Азија, како и еден од непозната локација. ФФМ одамна нема контрола врз својата страница, па оттаму и бизарните објави.

Од синоќа ФФМ на Facebook ја красат жешки фотки. На профилната фотографија осамна ззиска девојка во провокативна облека.

Се промени и кавер фотката. Таму, шест убавици, исто така Азијатки, го украсија профилот на ФФМ кој се води по името Фудбалска Репрезентација на Македонија.

Во описот на профил стои дека станува збор за продавница за накит.

Се надеваме дека ФФМ наскоро ќе си ја поврати контролата над страницата.

Тагови
реклама

#мкфејл

Епизода на Jackass се снимала во Скопје?

Read more

Изгубени во преводот

Read more

Стевчо собра повеќе потписи од гласови – поразот главна тема на социјалните мрежи

Read more

Македонските медиуми и споменикот на Волкот во Белград

Read more
 

Магазин

За гурмани: Докопани во сос од сланина, јаболка и павлака

Читај повеќе

Четири нискогликемиски намирници кои поддржуваат здраво слабеење

Читај повеќе

Летото ќе промени сѐ: Хороскопски знаци кои мора да се подготват за љубовни турбуленции

Читај повеќе

Маск му донесе интернет на племе во Амазон и ги навлече на порнографија

Читај повеќе

Црвеното грозје го намалува холестеролот и има антистареечки ефекти

Читај повеќе

Како да го забрзате метаболизмот: Многу е полесно отколку што мислите

Читај повеќе

Сарма ќофтиња за мрзливи во кујна

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 12 ненаселени места во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Трик за лесно ослободување од досадните семки од пиперките

Читај повеќе