Шефе, а дупкава?

Филип Здравески
/ 27.06.2023 / 10:44

Несекојдневно решение за дупка среде улица во центарот на Скопје.

- Шефе, на дупкава шо да ѝ прајме?

- Клај некој стол, таму нешто да штрчи да а глеат луѓе да не падне некој.

- И трупецов ќе го бапнам да биде повоочливо.

За сите што сакаат да ја посетат дупката и да се фотографираат со неа, точната локација е:

Или линков ќе ве однесе директно таму: https://goo.gl/maps/UK6BQ4da2krqKzYX6 (на Google Street View ја нема оти направена е скоро).

Тагови
реклама

Откриен потонат брод стар 3.300 години, со стотици недопрени амфори

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Македонка загина во тешка сообраќајка во Грција

Read more

#мкфејл

Епизода на Jackass се снимала во Скопје?

Read more

Изгубени во преводот

Read more

Стевчо собра повеќе потписи од гласови – поразот главна тема на социјалните мрежи

Read more

Македонските медиуми и споменикот на Волкот во Белград

Read more
 

Магазин

Кои хороскопски знаци живеат по мотото „Целта ги оправдува средствата“?

Читај повеќе

Суперхрана која може да го намали крвниот притисок

Читај повеќе

Зошто е важно да јадете зелен лиснат зеленчук во лето?

Читај повеќе

Рецепт на денот: Летна салата со печена пченка

Читај повеќе

Седум навики на родителите кои воспитуваат среќни деца

Читај повеќе

Како помалку да се потите на високи температури?

Читај повеќе

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Читај повеќе

Хороскопски знаци на кои ќе им се смени среќата со парите во јули

Читај повеќе
  • play_arrow

Вреди да вклучите рерна: Најдобриот рецепт за крцкави печени компири

Читај повеќе