Стигна германска полиција да воведе ред во Скопје

Филип Здравески
/ 11.07.2023 / 14:16
Фото: авторот ѝ е познат на редакцијата на Кајгана

Германска полиција се чини од денеска е присутна низ скопските населби за да воведе ред со неодговорните граѓани кои фрлаат ѓубре каде што ќе им текне, преминуваат улици каде што нема пешачки премин, одат пеш по велопатека, како и со неодговорните возачи кои возат пребрзо, поминуваат на црвено светло, возат пијани, не пропуштаат пешаци на пешачки премин, итн.

Германската полиција од денеска почна со работа, а ја забележавме во Мичурин, паркирана на тротоар, на простор наменет за пешаци. Изгледа брзо се вклопила во скопската култура.

Тагови
реклама

Откриен потонат брод стар 3.300 години, со стотици недопрени амфори

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Македонка загина во тешка сообраќајка во Грција

Read more

#мкфејл

Епизода на Jackass се снимала во Скопје?

Read more

Изгубени во преводот

Read more

Стевчо собра повеќе потписи од гласови – поразот главна тема на социјалните мрежи

Read more

Македонските медиуми и споменикот на Волкот во Белград

Read more
 

Магазин

Зошто е важно да јадете зелен лиснат зеленчук во текот на летото?

Читај повеќе

Рецепт на денот: Летна салата со печена пченка

Читај повеќе

Седум навики на родителите кои воспитуваат среќни деца

Читај повеќе

Како помалку да се потите на високи температури?

Читај повеќе

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Читај повеќе

Хороскопски знаци на кои ќе им се смени среќата со парите во јули

Читај повеќе
  • play_arrow

Вреди да вклучите рерна: Најдобриот рецепт за крцкави печени компири

Читај повеќе

Сè што треба да знаете за чистењето на клима-уредот

Читај повеќе

Како со диетата 80/20 може да слабеете додека ја јадете вашата омилена храна?

Читај повеќе