Виктор Стојанов загрижен за фудбалот во Македонија

Бугарскиот пропагатор и главен негирач на сѐ што е македонско, Виктор Стојанов, деновиве е „многу“ загрижен за фудбалот во Македонија.

Поточно за фудбалот во Охрид, односно за тамошната општинска лига, која ФФМ треба да се запраша зошто воопшто постои бидејќи секое коло пола натпревари не се играат, а постојат и екипи што само фигурираат на табелата, колку да се има.

Стојанов на Facebook беше забележан како коментира на статус на клубот на Египќаните, ФК Пирамида, кој од годинава е реактивиран.

Стојанов со својата фондација за пропаганда, наречена „Македонија“, со егзархиски методи се обидува на разно-разни начини да убедува граѓани на државава да се направат Бугари. Летоска сакаше да инвестира во клубот Спартмани од Градско Балдовци, Струмичко, но не успеа.

Можеби следно за бугаризација е токму ова мало малцинство во Македонија, Египќаните? Дали Стојанов преку пропаганда фондацијата ќе влезе во охридскиот фудбал?

реклама

#мкфејл

Епизода на Jackass се снимала во Скопје?

Read more

Изгубени во преводот

Read more

Стевчо собра повеќе потписи од гласови – поразот главна тема на социјалните мрежи

Read more

Македонските медиуми и споменикот на Волкот во Белград

Read more
 

Магазин

За гурмани: Докопани во сос од сланина, јаболка и павлака

Читај повеќе

Четири нискогликемиски намирници кои поддржуваат здраво слабеење

Читај повеќе

Летото ќе промени сѐ: Хороскопски знаци кои мора да се подготват за љубовни турбуленции

Читај повеќе

Маск му донесе интернет на племе во Амазон и ги навлече на порнографија

Читај повеќе

Црвеното грозје го намалува холестеролот и има антистареечки ефекти

Читај повеќе

Како да го забрзате метаболизмот: Многу е полесно отколку што мислите

Читај повеќе

Сарма ќофтиња за мрзливи во кујна

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 12 ненаселени места во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Трик за лесно ослободување од досадните семки од пиперките

Читај повеќе