Ѓоковиќ го откажа Мастерсот во Мадрид, па дојде на Ел Класико да го бодри Реал

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ е во Мадрид, но нема да игра на Мастерсот во шпанската престолнина.

Ѓоковиќ го откажа настапот во Мадрид, но остана во тој град да го гледа големото дерби помеѓу Реал и Барселона.

Домаќин на најдобриот светски тенисер беше претседателот на Реал, Флорентино ПереС, на стадионот „Сантјаго Бернабеу“ и по тој повод му врачи дрес на српскиот тенисер.

Ѓоковиќ синоќа уживаше во победата на Реал по пресврт од 3:2 што практично го реши прашањето на шампионот.

Победата на кралевите им ја донесе фантастичниот Џуд Белингем со гол во 90+1. Од средбата.

реклама

Тенис

Надал поради Олимпијадата го пропушта Вимблдон

Read more

Ѓоковиќ повеќе не е најдобар: Синер е прв, Алкарас втор, а Ноле падна на 3. место

Read more

Прва фотка од Ѓоковиќ по операцијата: На патерици се прости од Париз

Read more

Ѓоковиќ oпериран во Париз – го пропушта Вимблдон, во прашање Олимпијадата

Read more
 

Спорт

Надал поради Олимпијадата го пропушта Вимблдон

Читај повеќе

Милан го потврди ангажманот на Фонсека

Читај повеќе

Неверојатен потег: Грузиец одби да игра на ЕУРО за да оди како навивач

Читај повеќе

Пелистер е меѓу 12-те клубови кои побарале вајлд карта за Лигата на шампиони

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Вест стана логото на НБА?

Читај повеќе
  • play_arrow

Бостон и третпат го победи Далас и дојде на чекор до рекордната титула

Читај повеќе
  • play_arrow

Титмус постави нов светски рекорд на 200 метри слободно

Читај повеќе

Нема одобрение од родителите - нема да игра на Копа Америка

Читај повеќе

Македонија ќе има претставници на ЕУРО 2024: Делегат и кондициски тренер на судии

Читај повеќе