АТП МОНТЕ КАРЛО 2024

Медведев дивееше поради судиска одлука, па испадна од Монте Карло

Русинот Даниил Медведев го заврши настапот во Монте Карло. Во осминафиналето тој беше елиминиран од сонародникот Карен Хачанов со 6:3, 7:5.

И во осминафиналето, слично како и во претходниот меч против Гаел Монфис, Медведев имаше жолчна расправија со судијата.

Медведев на мечот против Гаел Монфис му се развика на судијата и му се извини по дуелот, а против Хачанов полуде во вториот сет, поради лоша одлука на судијата при резултат 5:5.

Тоа целосно го изнервира Медведев, кој направи дупла сервис грешка, а потоа го фрли рекетот.

Следуваше жесток разговор со супервизорот, поради што беше казнет со одземање на еден поен.

„Кој треба да реагира? Вчера топката беше надвор од теренот и беше прогласена за добра. Оваа топка беше надвор. Кој ќе преземе одговорност? Не е моја одговорност да ги судам натпреварите. На судијата не му требаат наочари бидејќи секако ништо не може да види“, викаше Медведев.

URL
реклама

Тенис

Informer: Ѓоковиќ тајно примен на Ургентен во Белград

Read more

Невролог ја анализира бизарната повреда на Ѓоковиќ: Колку ќе му се одрази на играта?

Read more

Ѓоковиќ би можел да се збогува со тенисот по Олимпијадата

Read more

Ѓоковиќ го боли ударот од шишето: По дебаклот во Рим најави дополнителни прегледи

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Легендарниот Гути ѝ се отвори на Дилета Леота

Читај повеќе

Јувентус има нов тренер, двојно поевтин од Алегри

Читај повеќе

Спалети го објави списокот на Италија за ЕУРО

Читај повеќе

Швајцарија ја доби вајл-картата за ракометниот Мундијал 2025

Читај повеќе
  • filter

Возачи што најдолго чекаа на својата прва победа во Ф1

Читај повеќе

25 фудбалери повикани во младата репрезентација за јунските контролки

Читај повеќе
  • play_arrow

Клоп го разнежни подарок од навивач на Ливерпул, ќе го чува на посебно место

Читај повеќе

Протекоа пораки во кои Чеферин го навредува Перес: Тој е идиот и расист

Читај повеќе

Семејството Шумахер доби оштета за лажното интервју

Читај повеќе