Како беше на скопското дерби Работнички - Вардар?

Филип Здравески
/ 15.04.2024 / 15:57

Прв пат сезонава градското дерби меѓу Работнички и Вардар се играше на Арената, а скопската публика во (за македонски фудбал) солидна бројка дојде на стадион. Особено бројна беше навивачката група Комити кои 90 минути му даваа поддршка на Вардар, а ги поздравија своите играчи и по натпреварот иако Работнички беше тој што на крајот се радуваше на победа од 2:0.

реклама

Фудбал

Спалети го објави списокот на Италија за ЕУРО

Read more

25 фудбалери повикани во младата репрезентација за јунските контролки

Read more

Клоп го разнежни подарок од навивач на Ливерпул, ќе го чува на посебно место

Read more

Протекоа пораки во кои Чеферин го навредува Перес: Тој е идиот и расист

Read more

Нови видеа

play_arrow

Скопје за време на Прва светска војна

Read more
play_arrow

7 најдобри фудбалски сезони на сите времиња

Read more
play_arrow

15 најмистериозни подводни аномалии

Read more
play_arrow

Топ 15 најстрашни туристички атракции

Read more
play_arrow

Топ 20 мегапроекти што ќе бидат завршени во 2024 година

Read more
play_arrow

Каде најчесто грешиме со јадењето протеини?

Read more
play_arrow

Подемот и падот на првиот вегански фудбалски клуб

Read more
play_arrow

Топ 15 најморничави напуштени градови

Read more
play_arrow

Кружен ток не е за секој

Read more
play_arrow

15 најмистериозни езера во светот

Read more
play_arrow

30-минутни интензивни вежби за совршени нозе

Read more
play_arrow

Балканско-Кавкаска песна на Евровизија

Read more