Зетот на Трамп објави фотографии од луксузни архитектонски проекти за Србија и Албанија

Зетот на Трамп, Џеред Кушнер, објави четири фотографии од проектите што ќе ги реализира во Србија и Албанија, откако најави дека ќе инвестира во недвижен имот на Балканот.

Според досегашните информации, зетот на поранешниот американски претседател Доналд Трамп сака да инвестира во два проекта.

Едниот се однесува на развој на остров во близина на брегот на Албанија, додека другиот проект се однесува на луксузен хотел во Србија, кој ќе се состои од 15.000 станбени единици.

„Задоволство ми е да ги споделам концептите за развој на проекти што ги создадовме за албанското крајбрежје и центарот на Белград“, напиша Кушнер на социјалната мрежа X.

URL

Деталите за проектот се објавени во напис во The New York Times, а ги откри и српскиот претставник Александар Јовановиќ, кој рече дека министер во Владата на Србија е задолжен за потпишување меморандум за разбирање со две компании поврзани Доналд Трамп.

реклама

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Како со диетата 80/20 може да слабеете додека ја јадете вашата омилена храна?

Read more

Нови детали од истрагата за смртта на Метју Пери: Запленети мобилниот и лаптопот на славна личност

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Архитектура

Топ 15 највеличествени историски хотели

Read more

Топ 15 најнеобични инженерски проекти

Read more

Култното казино Mirage во Лас Вегас оди во историја

Read more

Топ 20 мегапроекти што ќе бидат завршени во 2024 година

Read more
 

Магазин

Голем неделен хороскоп од 24 до 30 јуни

Читај повеќе

Дали јадењето месо ни помага да живееме до 100 години?

Читај повеќе

3 фрази што откриваат дека сте во врска со манипулатор

Читај повеќе

Еден јасен симптом сигнализира дека е време да се проверат бубрезите

Читај повеќе

Кои раси на кучиња се помалку отпорни на високите температури и жештини во град?

Читај повеќе

Кој е најздравиот начин да зготвите јајца?

Читај повеќе

На кои популарни туристички дестинации се забележани најмногу напади на ајкули?

Читај повеќе

Два вида леб што треба да престанете да ги јадете

Читај повеќе

Кои хороскопски знаци живеат по мотото „Целта ги оправдува средствата“?

Читај повеќе