Поглед во вилата на Ѓоковиќ во Шпанија што ја купи за 10 милиони евра

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ често го поминува времето во својот дом во Марбеља, каде има идеални услови и за тренинзи и за одмор.

Ѓоковиќ си обезбеди мир и нов дом таму, а токму сега е во ова одморалиште каде тренира со полно работно време и се подготвува за Мастерсот во Индијан Велс.

Таму ги има потребните услови за работа, а во близина на неговиот дом се терените на клубот „Пуенте Романо“ каде Ѓоковиќ тренира додека престојува во Марбеља.

URL

Се вели дека неговиот дом има мало кино, теретана, спа центар, девет спални соби, осум бањи, внатрешен базен и центар за рекреација.

Remote video URL

Неговата резиденција во Марбеља се наоѓа на пет минути од центарот на градот со поглед на морето и планините, а Ноле првично го изнајмувал имотот по цена од десет илјади евра неделно, па ја купил вилата за десет милиони евра.

Да потсетиме, неговата сопруга Јелена смета дека Марбеља е идеално место за нивните деца бидејќи климата е одлична во текот на целата година.

Remote video URL
реклама

Се бараат доброволци за експеримент: За 60 дена ќе добијат 18.000 евра

Read more

Како би изгледала Европа ако светското море се подигне за 100 метри?

Read more

Наутро или навечер - кога е најдобро да земате витамин Д?

Read more

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Read more

Архитектура

Со бетон што апсорбира CO₂ изградена куќа во Јапонија

Read more

По 144 години, Саграда Фамилија конечно ќе биде завршена

Read more

Топ 20 мегапроекти што треба да бидат готови во 2024 година

Read more

Зетот на Трамп објави фотографии од луксузни архитектонски проекти за Србија и Албанија

Read more
 

Магазин

Зошто никогаш не треба да користите мобилен телефон додека сте во тоалет?

Читај повеќе

Најшармантните хороскопски знаци: Носат неодолива енергија

Читај повеќе

Како би изгледала Европа ако светското море се подигне за 100 метри?

Читај повеќе

Зошто не треба да се спие со отворени завеси?

Читај повеќе

Викенд хороскоп од 12 до 14 април за секој знак од зодијакот

Читај повеќе

Промени во исхраната со кои ќе ослабете до лето

Читај повеќе

Дали секс двапати во една вечер ги зголемува шансите за забременување?

Читај повеќе
  • play_arrow

Господ ми даде сила, ја фатив за уши и успеав да ја турнам, раскажува сточарот кој беше нападнат од мечка

Читај повеќе

Наутро или навечер - кога е најдобро да земате витамин Д?

Читај повеќе