Куќа од соништата на езерото Тахо се продава за 12,8 милиони долари, заедно со Tesla Cybertruck

Оние кои планираат да избегаат од град за да живеат во природа, а имаат милиони на банкарската сметка, сега имаат можност да купат парче рај на брегот на езерото Тахо, и „бесплатно“ да го добијат електричниот пикап Cybertruck на Tesla.

Имотот, кој се наоѓа во Клиар Крик Тахо во Невада, се гради на површина од 664 квадратни метри и ќе биде еден од помалку од 300 домови. Од тука, сопствениците ќе имаат прекрасен поглед на снежните врвови и шумите на планинскиот венец Сиера Невада, како и мирните води на езерото Тахо.

Надворешноста на вилата е украсена со ѕидови украсени со челик и проѕирни кедрови детали. Внатре има 5 спални соби, 6 бањи, пространа кујна и трпезарија, како и дополнителни простории за складирање и забава распоредени на три ката. Имотот има и голема тераса, базен и винарски визби.

Во подземната гаража може да се паркираат до 6 автомобили, но има и дополнителен простор за мотоцикли, моторни санки или колички за голф. Вилата има соларен покрив на Tesla, батерија и генератор, што овозможува одржливо работење со чиста сончева енергија, која може да се користи и за полнење на електрични возила.

Тоа добро ќе му се најде на Cybertruck на Tesla, кој има и електричен погон.

Имотот сѐ уште е во изградба, а ќе биде готов на крајот на оваа година. Цената е 12,8 милиони долари.

Тагови
реклама

Откриен потонат брод стар 3.300 години, со стотици недопрени амфори

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Македонка загина во тешка сообраќајка во Грција

Read more

Архитектура

Топ 15 највеличествени историски хотели

Read more

Топ 15 најнеобични инженерски проекти

Read more

Култното казино Mirage во Лас Вегас оди во историја

Read more

Топ 20 мегапроекти што ќе бидат завршени во 2024 година

Read more
 

Магазин

Кои хороскопски знаци живеат по мотото „Целта ги оправдува средствата“?

Читај повеќе

Суперхрана која може да го намали крвниот притисок

Читај повеќе

Зошто е важно да јадете зелен лиснат зеленчук во лето?

Читај повеќе

Рецепт на денот: Летна салата со печена пченка

Читај повеќе

Седум навики на родителите кои воспитуваат среќни деца

Читај повеќе

Како помалку да се потите на високи температури?

Читај повеќе

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Читај повеќе

Хороскопски знаци на кои ќе им се смени среќата со парите во јули

Читај повеќе
  • play_arrow

Вреди да вклучите рерна: Најдобриот рецепт за крцкави печени компири

Читај повеќе