Конор МекГрегор се враќа во октагонот

Ирскиот ММА борач Конор МекГрегор ќе се врати во октагонот по тригодишна пауза.

„Озлогласениот“ ќе се бори со Мајкл Чендлер на настанот УФЦ 303 во Лас Вегас на 29 јуни.

Чендлер (37) има скор 23-8 во професионалните мечеви, а последната победа ја забележа во ноември 2022 година.

Последната борба на Конор беше во јуни 2021 година, кога загуби од Дастин Поарје.

МекГрегор тогаш ја скрши ногата на крајот од првата рунда и беше изнесен од рингот на носилки.

Оттогаш Ирецот се занимава со други работи, приватен бизнис, снимање…

URL
реклама

Останати спортови

Контроверзниот Кирјос сака да се проба во бокс, веќе има список со противници

Read more

Поразениот Фјури со тешка повреда во болница го испратил победникот Усик

Read more

Бекеле по 12 години повторно на Олимписките игри

Read more

Зошто Фјури не го ни погледна Украинецот Усик пред борбата на векот?

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Легендарниот Гути ѝ се отвори на Дилета Леота

Читај повеќе

Јувентус има нов тренер, двојно поевтин од Алегри

Читај повеќе

Спалети го објави списокот на Италија за ЕУРО

Читај повеќе

Швајцарија ја доби вајл-картата за ракометниот Мундијал 2025

Читај повеќе
  • filter

Возачи што најдолго чекаа на својата прва победа во Ф1

Читај повеќе

25 фудбалери повикани во младата репрезентација за јунските контролки

Читај повеќе
  • play_arrow

Клоп го разнежни подарок од навивач на Ливерпул, ќе го чува на посебно место

Читај повеќе

Протекоа пораки во кои Чеферин го навредува Перес: Тој е идиот и расист

Читај повеќе

Семејството Шумахер доби оштета за лажното интервју

Читај повеќе