Венера влезе во Бик – љубовен ураган до 23 мај

Планетата на љубовта, убавината и земните радости престојува во „својот“ Бик од вчера, 29 април, и ќе остане таму до 23 мај. Откако е во знакот со кој владее, се чувствува како дома.

Квалитетите на Венера ќе бидат целосно изразени во Бикот, па следните недели ќе пукаат со романтична љубов, гастрономски задоволства и уметничка креативност. Нема да се лишите од ништо, туку искористете се што ви е достапно.

Под влијание на занесната и еротска Венера, која ќе влезе во вашиот знак, ќе бидете енергични, весели и романтични. Дури и вашиот повремен детски потег или изјава ќе биде добро прифатен. Вашата креативност ќе се зголеми, а вештината за избор на облека и шминкање ќе достигне завидно ниво.

Опипливите изрази на љубов и романса се карактеристични за престојот на Венера во Бик, па паровите ќе ја изразат својата наклонетост со прегратки и допири. Приоритет ќе ви биде стабилноста пред возбудата. Љубовните партнери ќе бидат посигурни и верни од вообичаено и фокусирани на позитивните аспекти на нивната врска. Сепак, постои опасност да станете посесивни и да почнете да го третирате партнерот како сопственост. Внимавајте да не внесете немир во вашата врска поради зголемена љубомора.

Посесивното чување на она што го сака е типично за Бикот, а тоа важи и за луѓето и за предметите. На финансиската страна, Венера во Бик бара сигурност. Поседите и имотите ќе ви бидат важни, па би можеле да бидете посесивни, па дури и донекаде скржави во чувањето на она што ви е драго. Згора на тоа, ќе сакате да бидете опкружени со убави нешта и звуци, а тоа значи и оние кои ги привлекуваат сетилата.

Доколку сте склони кон уметничко изразување, ова е идеално време за создавање, а особено ќе ви се допадне сликањето, вајањето и изработката на цветни аранжмани, како и украсувањето на вашиот дом или градина. Ќе уживате да смислувате нови рецепти и да правите естетски дизајнирани јадења. Тоа е поволно време за извршување на естетски и козметички процедури. Реновирајте ја вашата гардероба или променете ја вашата слика.

Венера во Бик ќе им донесе задоволство на самите Бикови, како и на Девиците, Јарците, Раковите и Рибите. Овие знаци ќе уживаат во животот и новите љубовни искуства, а ќе имаат и можност да запознаат нови луѓе и да ги подобрат постоечките врски. Лавовите, Скорпиите и Водолиите, пак, почесто ќе се борат со љубомората и потребата да ги контролираат своите сакани.

Љубовниот ураган што го носи Венера во Бик ќе ги погоди сите знаци на зодијакот и ќе го преврти нивниот романтичен живот наопаку.

Венера е планетата на љубовта, убавината и задоволството, која владее со нашите романтични врски и начинот на кој ја доживуваме и разбираме хармонијата.

Сепак, Венера во Бик во голема мера ја подобрува нашата способност да сочувствуваме и сакаме.

Астролозите предвидуваат дека љубовниот живот на секој знак од Зодијакот во овој период ќе биде бурен и емотивен на свој начин.

Овен

Овни, Венера во Бик ја зајакнува вашата желба да се разгалите и да се препуштите себеси.

Затоа навистина треба да вложите повеќе енергија во сопствениот развој и задоволство.

На овој начин ќе успеете да привлечете партнери кои споделуваат слични вредности и вкусови.

Бик

Биковите во овој период ќе зрачат со неодолив шарм и неверојатен магнетизам.

Не е важно дали моментално сте сингл или веќе уживате во врска - ќе се чувствувате навистина одлично и луѓето околу вас ќе го почувствуваат тоа.

Близнаци

Близнаци, треба да се нурнете во вашата потсвест и да ја истражите вашата внатрешна убавина.

Можно е Венера да ве поттикне да запознавате нови луѓе и да воспоставите лежерни врски, сепак - бидете внимателни.

Важно е да бидете остроумни и внимателно да размислите пред да преземете акција.

Рак

Ракови, кога планетата на љубовта ќе ја допре вашата 11-та куќа, пријателствата и заедницата стануваат приоритет во вашиот живот.

Ако сте заинтересирани да најдете љубов, постои голема веројатност дека романтиката ќе биде испреплетена со вашите социјални активности.

Лав

Лавови, можно е Венера во Бик да ве инспирира да барате нови познанства и врски, кои ќе ви го заокружат животот и конечно ќе ви ја донесат стабилноста и почитта што ја посакувате и заслужувате.

Исто така, во овој период ќе имате можност да развиете длабоки и трајни партнерства.

Девица

Девици, размислете добро дали вашите цели се во согласност со вашите вредности.

Како што Венера се движи низ вашата деветта куќа на самооткривање, вашиот приход може да се зголеми.

Едноставно ќе пукате од самодоверба, а можно е во исто време да ве привлекуваат додворувачи кои ги делат вашите верувања и ставови.

Вага

Во овој период Вагите ќе бидат привлечени од партнери кои копнеат за интимност и длабока емотивна врска.

Искористете ги можностите за раст и обновување што ви ги дава Универзумот, продлабочувајќи ги вашите романтични врски.

Ќе можете без проблем да се справите со сите тешкотии кои ќе се појават во текот на овој процес.

Скорпија

Скорпии, верувајте во сопствените способности да изградите здрави, исполнети и одржливи врски.

Додека Венера се движи низ вашата седма куќа на обврски, партнерства и подобри половини, ќе сфатите дека и во личниот и во професионалниот живот сте опкружени со луѓе кои можат да ве доведат до исполнување и среќа. Искористете го тоа.

Стрелец

Стрелец, во овој период ќе бидете наградени за трудот и посветеноста.

Можно е да ве привлекуваат луѓе кои ги надополнуваат вашите животни навики.

Запомнете дека вашиот личен раст и удобност треба да бидат ваш приоритет.

Јарец

Јарци, подгответе се за период на креативност, романтика и самоизразување.

Ако сте се двоумеле да го покажете опсегот на брилијантни таленти што ги поседувате, знајте дека наскоро ќе можете да се изразите смело и самоуверено.

Дозволете си да уживате во животот и фокусирајте се на тоа да се сакате себеси.

Водолија

Водолија, Венера ќе ве поттикне да создадете цврста основа за иднината, како за себе, така и за вашите најблиски.

Кон крајот на април и почетокот на мај од особено значење ќе ви бидат темите за семејството и домот.

Верувајте ѝ на вашата интуиција и визуелизирајте го вашиот среќен семеен живот.

Риби

Риби, прифатете ги врските кои го поттикнуваат вашиот ум, имагинација и внесуваат нешто интересно и необично во вашиот живот.

Не плашете се да се поврзете со другите на подлабоко ниво.

Ако имате романтични чувства кон некого, најдете погоден момент да разговарате со таа личност и да истражите заеднички интереси.

Тагови
реклама

Откриен потонат брод стар 3.300 години, со стотици недопрени амфори

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Македонка загина во тешка сообраќајка во Грција

Read more

Љубов и секс

Голем љубовен хороскоп за лето 2024: Кој ќе го преживее ретрограден Меркур?

Read more

Зошто некои мажи не ги завршуваат долгите врски со брак?

Read more
Правило на 5 минути за решавање расправии

Како се решаваат расправии во врската со „правилото на 5 минути“?

Read more

Три работи што апсолутно ви се потребни ако сакате успешна врска

Read more
 

Магазин

Зошто е важно да јадете зелен лиснат зеленчук во текот на летото?

Читај повеќе

Рецепт на денот: Летна салата со печена пченка

Читај повеќе

Седум навики на родителите кои воспитуваат среќни деца

Читај повеќе

Како помалку да се потите на високи температури?

Читај повеќе

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Читај повеќе

Хороскопски знаци на кои ќе им се смени среќата со парите во јули

Читај повеќе
  • play_arrow

Вреди да вклучите рерна: Најдобриот рецепт за крцкави печени компири

Читај повеќе

Сè што треба да знаете за чистењето на клима-уредот

Читај повеќе

Како со диетата 80/20 може да слабеете додека ја јадете вашата омилена храна?

Читај повеќе