Фудбал

Трезеге: Мбапе е вистинскиот наследник на Меси и Роналдо

Поранешната ѕвезда на францускиот фудбал е уверен дека неговиот млад сонародник во иднина ќе стане најдобриот фудбалер на светот.
Read more
play_arrow

Фудбалерите добија химна за ЕУРО 2020

Фудбалската федерација на Македонија во соработка со бендот „Вис Рисови“ направија песна за поддршка на нашите фудбалери за претстојното Европско првенство.
Read more
play_arrow

Триумф на Рома и Јунајтед, Динамо поразен со пенал

Гостински победи во првите четвртфинални натпревари од второто по ранг европско клупско натпреварување забележаа Рома, Манчестер Јунајтед и Виљареал, додека Спарта со гол длабоко во надополнување избегна пораз кај Арсенал.
Read more
play_arrow

Десетте најголеми промашувања на сезоната

Шефилд Јунајтед и Шалке имаа ужасна сезона и лесно е од нивните редови да се ископа промашување, но на листата на Football Daily има и кандидати за титула како Интер.
Read more

Суспензија за Нејмар

Дисциплинската комисија на Француската фудбалска лига (LFP) го суспендираше напаѓачот на Пари Сен-Жермен (ПСЖ) Нејмар со три натпревари, од кои еден условно, поради црвениот картон во дербито против Лил.
Read more

Дармјан: Интер сѐ уште не смее да слави

Латералниот бек на „Нераѕурите“ предупредува дека неговите соиграчи не смеат да се опуштат и прерано да почнат со славје на долгоочекуваното Скудето.
Read more
play_arrow

Зошто помошниот судија бараше автограм од Холанд?

Романскиот помошник Октавиан Совре ги зачуди сите со својот потег по натпреварот помеѓу Манчестер Сити и Борусија кога во тунелот побара автограм од норвешкото чудо, што е вон кодексот на однесување на официјалните лица.
Read more

Милер: Да победевме 6:3 никој немаше да зборува за примените голови

Баварците капитулираа во три наврати, но нивната одбрана немаше да биде на тапет доколку нападот синоќа беше на висина на задачата, смета напаѓачот на актуелниот бранител на титулата.
Read more
play_arrow

ПСЖ ја почна одмаздата, Челси речиси полуфиналист

Дуелот на ланските финалисти му припадна на парижаните, додека лондонските „Сини“ славеа на гости против португалсиот шампион.
Read more
play_arrow

Каде ќе биде следниот трансфер на „чудото“ Холанд?

Ако Ерлинг Холанд наскоро замине од Борусија Дортмунд, каде би отишол?
Read more

Македонските фудбалери напредуваа три места на ФИФА рангирањето

Македонската фудбалска репрезентација се искачи три места на најновата ранг-листа на ФИФА и сега се наоѓа на 62. место. 
Read more
play_arrow

Борусија оштетени против Сити: На судијата му треба преглед

Манчестер Сити во првиот натпревар од четвртфиналето во Лигата на шампионите славеше со 2:1 против Борусија Дортмунд со голот на Фил Фоуден во 90-та минута.
Read more
реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Текстилниот сектор пред колапс

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more