Проблематична шахта го прекина последниот ден од тренинзите за новата Ф1 сезона

Ф1
А.С.
/ 23.02.2024 / 11:26

Денеска е последниот ден од тестирањето на болидите за новата сезона во Формула 1 во Бахреин, а исто како и вчера, тренинзите беа прекинати поради неочекувани проблеми на 11. кривина.

Вчерашниот тренинг беше прекинат по два часа кога болидите на Шарл Леклер и Луис Хамилтон излетаа од боксот при влегувањето во 11. кривина, а за безбедност на возачите беше покажано црвеното знаме.

Рано утринава започна последниот ден од тренингот, а на истото место овојпат Серхио Перес удри во капак на шахта и тренингот беше прекинат.

URL

Работниците на патеката се обидуваат да ја поправат шахтата, но за сето тоа ќе биде потребно време, но денешниот тренинг сепак ќе се заврши.

Макс Верстапен досега имаше најдобри резултати на претсезонските тестирања и се чини дека возачот на Ред Бул е на пат да ја одбрани титулата.

Новата сезона во Формула 1 започнува следниот викенд со Големата награда на Бахреин на патеката Сахир.

реклама

Се бараат доброволци за експеримент: За 60 дена ќе добијат 18.000 евра

Read more

Како би изгледала Европа ако светското море се подигне за 100 метри?

Read more

Наутро или навечер - кога е најдобро да земате витамин Д?

Read more

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Read more

Ф1

Алонсо потврди: Останувам во Астон Мартин

Read more

Саинс и Леклер доминираа во Австралија, на Верстапен му откажаа сопирачките

Read more

Верстапен: Јас во Мерцедес? Ќе видиме во 2028 година

Read more

По 28 години полицијата го пронајде украденото Ferrari на Герхард Бергер

Read more
 

Спорт

Конор МекГрегор се враќа во октагонот

Читај повеќе
  • play_arrow

Лејкерс играле 56 секунди подолго - НБА мораше да признае грешка

Читај повеќе

Легендарниот Малдини во кариерата од само еден играч побарал дрес

Читај повеќе

Шампионката во трискок нема да го брани златото во Париз

Читај повеќе

Луис Алберто побарал да го раскине договорт со Лацио

Читај повеќе

Скопјани, ајде на стадион: Се игра градското дерби

Читај повеќе
  • play_arrow

Јокиќ трагичар во шокантниот пораз на Денвер

Читај повеќе

Заврши регуларниот дел од сезоната во Евролигата

Читај повеќе

Ѓоковиќ одби да одговори на новинарско прашање, тајната на успехот ја чува 15 години

Читај повеќе