Ф1

Ферари се закани дека ќе ја напушти Формула 1 доколку се намалат буџетите

Ферари се закани дека ќе ја напушти Формула 1 доколку се намалат буџетите

Тимот на Ферари ќе размисли за напуштање на Формула 1 доколку тимските буџети се намалат уште еднаш како мерка против кризата во спортот по светската пандемија на COVID-19.
Read more
Леклер го освои виртуелното Гран при на Кина

Леклер го освои виртуелното Гран при на Кина

Пилотот на Ферари, Шарл Леклер, победи на виртуелното Гран при на Кина, што се одржа во неделата вечерта.
Read more
Фетел: Веќе јасно кажав дека сакам да останам во Ферари

Фетел: Веќе јасно кажав дека сакам да останам во Ферари

Пилотот на Ферари, Себастијан Фетел, потврди дека на прво место би сакал да продолжи да вози за Ферари. Тој веќе почнал разговори со одговорните лица за можното потпишување на нов договор.
Read more
Прингл: Ситуацијата во Австрија ќе биде клучна за британското ГП

Прингл: Ситуацијата во Австрија ќе биде клучна за британското ГП

Спортскиот директор на Силверстон, Стјуарт Прингл, изјави дека ситуацијата со трката во Шпилберг ќе биде пресудна за одлуката за одржување на британското гран-при, закажано за 19 јули.
Read more
Кратење на платите и во Ф1

Кратење на платите и во Ф1

Хамилтон и Фетел се последните возачи кои се согласија на кратење на платите за да им помогнат на своите тимови да ја предводат финансиската криза.
Read more
 Шефот на Ред Бул не исклучува можност паузата во Формула 1 да трае до мај

Шефот на Ред Бул не исклучува можност паузата во Формула 1 да трае до мај

Шефот на Ред Бул, Кристијан Хорнер изјави дека принудната пролетна пауза во сезоната 2020 во Формула 1 може да биде продолжена до почетокот на мај.
Read more
Понуда што се одбива: Ферари му нуди нов договор на Фетел, но за драстично помала плата

Понуда што се одбива: Ферари му нуди нов договор на Фетел, но за драстично помала плата

Ферари изрази подготвеност за продолжување на договорот со Себастијан Фетел за уште една година, меѓутоа за драстично помала плата.
Read more
Бријаторе: Шумахер се бореше со Сена, а сега Хамилтон само треба да заврши

Бријаторе: Шумахер се бореше со Сена, а сега Хамилтон само треба да заврши

Во негов познат стил, Флавио Бријаторе го даде своето мислење за споредбите меѓу Михаел Шумахер и Луис Хамилтон, кои сè повеќе се прават.
Read more
Кубица: Шест тима од Ф1 беа заинтересирани за мене

Кубица: Шест тима од Ф1 беа заинтересирани за мене

Тимскиот тркач на АРТ во серијалот ДТМ и пилот за тестирања на Алфа Ромео 1 во Формула 1, Роберт Кубица, изјави дека бил во преговори со шест различни екипи од Ф1 шампионатот пред сезоната 2020.
Read more
Одложена и Големата награда на Баку, сезоната почнува од Канада?

Одложена и Големата награда на Баку, сезоната почнува од Канада?

Осма трка од новата сезона како е одложена откако водечките луѓе на Ф1 во договор со азербејџанските власти решија поради пандемијата со коронавирусот да ја тргнат трката од календарот.
Read more
Ф1 ги одложи новите регулативи за сезоната 2022

Ф1 ги одложи новите регулативи за сезоната 2022

Формула 1, ФИА и сите тимови се согласија да ги воведат новите регулативи една година подоцна, односно во 2022 година.
Read more
Формула 1 официјално го одложи трките во Монако, Шпанија и Холандија

Формула 1 официјално го одложи трките во Монако, Шпанија и Холандија

Монако, 19 март 2020 (МИА) – Формула 1 и официјално ги одложи трките во Монако, Шпанија и Холандија.
Read more
реклама

Америка е на раб на граѓанска војна, полицијата клекна пред демонстрантите

Read more

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Read more

Околу 100 нови позитивни на COVID-19, се очекува состанок на Комисијата за заразни болести

Read more

Од другата страна на протестите: Моќни фотографии што мејнстрим медиумите не ги објавуваат

Read more