Необична потрага во Абу Даби: Член на Мерцедес ангажирал нуркач за да го најде изгубениот прстен

Ф1
Ф.З.
/ 29.11.2023 / 20:56

Големата награда на Абу Даби не заврши добро за еден од членовите на тимот на Мерцедес. Имено, тој ја изгубил бурмата во пристаништето, по што се одлучил на необичен потег.

Многу приврзан за овој венчален прстен, реши да почне да го бара, неколку часа по завршувањето на тестовите што ги правеше Мерцедес.

За среќа, му помогнал еден од неговите колеги кој ги познае нуркачките вештини. Со помош на детектор за метал синоќа направил три нуркања, но прво не успеал да го пронајде прстенот.

Новиот обид се случил утрово, според Крис Медланд, со локален нуркач кој добро го познава тој дел од морето. И навистина, се случило убаво изненадување. Прстенот е пронајден и вратен на сопственикот на негова голема радост.

URL

Инаку, неверојатниот Холанѓанец Макс Верстапен постави нов рекорд со победата на Големата награда на Абу Даби. Возачот на Ред Бул победи на последната, 22-ра трка во сезоната, а тоа беше негов 19-ти триумф оваа сезона.

Второто место го зазеде Шарл Леклер во Ферари, а третото место му припадна на Џорџ Расел во Мерцедес.

Тагови
реклама

Експертите предупредуваат: Летниот одмор на Медитеранот може да стане опасен по здравјето

Read more

Доаѓа невреме: Пороен дожд и грмежи, силен ветер и град попладнево ќе ја зафатат Македонија

Read more

5 симптоми кои укажуваат на проблеми со црниот дроб

Read more

Историски резил во францускиот парламент

Read more

Ф1

Хамилтон за Шумахер откако се изјасни дека е геј: Испрати позитивна порака

Read more

Ралф Шумахер откри дека е геј: Ја шокира јавноста со фотографија и испрати порака по години молк и пропаднат брак

Read more

ФИА потврди шест трки за сезоната 2025

Read more

На Перес му се заканува раскин на договорот со Ред Бул поради посебна клаузула

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Песната на Енцо против Французите стана хит за навивачите на Ривер Плејт

Читај повеќе

Како Барса планира да заштеди 26 милиони евра на Левандовски?

Читај повеќе
  • play_arrow

Погачар трет пат во кариерата победи на Тур де Франс

Читај повеќе

Крос за ситуацијата од последниот меч во кариерата: Се воздржував до денес

Читај повеќе
  • play_arrow

Еврогол на Бабунски на дебито за Данди Јунајтед

Читај повеќе

Capology ги објави платите на сите играчи во Премиер лигата

Читај повеќе
  • play_arrow

Вучиќ за американскиот Дрим Тим: Тешко е да се игра против тие ѕверови

Читај повеќе

Потпретседателката на Аргентина го брани Енцо: Нема колонијалисти да ни кажуваат што да пееме

Читај повеќе

Демба Ба: Нацистите бегаа во Аргентина, и вие сега сте изненадени…

Читај повеќе