Алонсо чека покана од Мерцедес

Ф1
Макфакс
/ 11.02.2024 / 16:19

Има причина зошто Фернандо Алонсо (42) сѐ уште не преговара околу новиот договор со Астон Мартин. Marca тврди дека празното место во тимот на Мерцедес од 2025 година е причината што Алонсо сѐ уште не ги започнал преговорите со својот актуелен тим.

Овој весник наведува дека сензационалниот трансфер на Луис Хамилтон во Ферари на крајот од сезоната 2024 година ги нарушила плановите на бројни возачи и тимови од Формула 1.

Астон Мартин и Алонсо имаат договор до крајот на годината и се уште не го продолжиле, иако се зборуваше за продолжување на соработката до 2026 година.

Сепак, пишува Marca, претставниците на шпанскиот автомобилист се обидуваат да вметнат клаузула според која Алонсо, доколку добие покана, би можел слободно да прифати евентуална покана од Мерцедес.

Новата сезона во Формула 1 ќе започне на 2 март во Бахреин.

реклама

Полната Месечина викендов ќе донесе промени во кариерата за 5 знаци

Read more

Големата разлика во годините е нов тренд кај паровите

Read more

Рецептот што го освои TikTok: Пробајте го најмекото пилешко и компири во сос од лимон

Read more

Во Египет откриен најстариот поплочен пат во светот, се знае и за што се користел

Read more

Ф1

Проблематична шахта го прекина последниот ден од тренинзите за новата Ф1 сезона

Read more

Ферари го претстави болидот за новата сезона

Read more

Алонсо чека покана од Мерцедес

Read more

Алпин го претстави болидот за новата сезона

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Ван Дајк во 118-та му го донесе Лига куп пехарот на Ливерпул против Челси

Читај повеќе

Вардар излезе од опасната зона, нов пораз на Работнички, кикс на Шкендија

Читај повеќе

Осудениот Дани Алвес за три месеци може да биде слободен човек

Читај повеќе

Фудбалер на Бордо падна во кома - страшна сцена уште во првата минута

Читај повеќе
  • play_arrow

Бостон славеше над Њујорк, Минесота продолжи со врвната игра

Читај повеќе

Едвардс: 100% сум подобар играч од Дончиќ и Шej

Читај повеќе

Јовиќ: Против Вардар немавме дисциплина, ќе биде подобро на дуелот со Бутел

Читај повеќе

Синот на латвиската премиерка потпиша за хрватски Динамо

Читај повеќе
  • play_arrow

Масовна тепачка ја одбележа ноќта во НБА: Давење, 4 исклучувања и лудило на трибините

Читај повеќе