Овие празници Coca-Cola го слават духот на Дедо Мраз во сите нас

Coca-Cola денеска ја претставија долгоочекуваната празнична кампања „НА СВЕТОТ МУ СЕ ПОТРЕБНИ ПОВЕЌЕ ДЕДО МРАЗОВЦИ“, во чии рамки делата што изобилуваат со добрина, добра волја и дарежливост се на врвот на новогодишниот список на Дедо Мраз.

Со овогодишната празнична кампања, Coca-Cola го прославува дедомразовскиот дух во секој од нас, мотивирајќи нè да се придружиме на празничната веселба и заедништво, да споделиме Coca-Cola со саканите, да им помогнеме на соседите или, пак, да изненадиме некој од семејството со празничен оброк. 

Поради тоа што празниците не се празници без реклама на Coca-Cola, телевизискиот спот ќе почне да се емитува на 15 ноември, означувајќи го почетокот на празничниот период од годината. 

Силната поврзаност помеѓу Coca-Cola и Дедо Мраз трае повеќе од еден век. Coca-Cola бележи долга поврзаност со сликата на Дедо Мраз, откако неговиот лик за првпат бил употребен во празничните реклами во 20-тите години на минатиот век. Во 1931 година, Coca-Cola го ангажирала Хедон Сандблом, илустратор од Мичиген, да создаде слики од Дедо Мраз што ќе бидат вметнати во празничните реклами на брендот. Препознатливата слика е синоним за Coca-Cola, а оригиналните дела може да се најдат во уметнички галерии низ светот. 

Поради тоа што духот на добрина, дарежливост и добра волја живее во сите нас, Coca-Cola состави дигитален квиз за да утврдите каков Дедо Мраз сте. Со помош на квизот „Дознај каков Дедо Мраз си“ (Find Your Inner Santa) достапен преку апликацијата Coca-Cola и преку пребарувачот во вашиот мобилен телефон, ќе добиете одговор на тоа каков вид Дедо Мраз сте врз основа на вашите одговори. 

Поради тоа што темата на годинашната кампања е токму поттикнување на празничната добрина, Coca-Cola стапи во партнерство со Црвениот крст преку донации и меѓусебна поддршка. Како дел од празничната кампања, Coca-Cola ќе донира средства на Црвениот крст. 

За повеќе информации посетете ја страницата https://www.coca-cola.com/mk/mk/offerings/xmas-2023.

Тагови
реклама

Нови шокантни детали од Ковачки: Безбеден град го лоцирал возилото со кое била киднапирана Вања во Маџари и кај хотелот Палас

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more

10 добри навики на паровите кои остануваат заедно засекогаш

Read more

Промо

BMW1 во Скопје, луксузни патувања за Дубаи во Тетово, Битола, Кривогаштани и Скопје, МЕГАВИН.МК донесе среќа низ цела држава

Read more

Празници се ближат! Coca-Cola го најавува караванот што го прославува духот на Дедо Мраз во сите нас

Read more

10 години во Singular низ призмата на првите вработени во македонската канцеларија

Read more

Овие празници Coca-Cola го слават духот на Дедо Мраз во сите нас

Read more
 

Ново

Обдукцискиот наод за Вања сè уште не е изготвен и доставен до обвинителството

Читај повеќе

Путин: Западот никогаш нема да успее да ја ослаби и уништи Русија

Читај повеќе

Левица: Никој не се грижи за бегалците од конфликтот во 2001 година

Читај повеќе

Заврши есенскиот дел во 1.МФЛ, мешаница на врвот и на дното

Читај повеќе

Вучиќ најави изградба на гасна интерконекција кон Македонија

Читај повеќе

Потпишан најголемиот договор во историјата на американскиот спорт

Читај повеќе

Нови шокантни детали од Ковачки: Безбеден град го лоцирал возилото со кое била киднапирана Вања во Маџари и кај хотелот Палас

Читај повеќе
  • play_arrow

Лејкерс го освоија НБА купот – МВП трофејот за Леброн Џејмс

Читај повеќе
  • filter

10 декември 1868, во Лондон проработел првиот семафор

Читај повеќе