Поскапува патарината во Грција

Цените на патарините на автопатот Егнатија во северна Грција од денеска се повисоки за 30 до 35 отсто, јави агенцијата МИА.

Тој автопат води од Игуменица на запад до границата со Турција кај Кипи на исток, а патарината веднаш до границата со Северна Македонија на влезот во Грција се зголемува од 1,80 на 2,40 евра, во Аспровалта од 0,90 на 1,20 евра и во Кавала од 1,40 до 1,85 евра.

Се додава дека единственото намалување на патарината во Солун е на патот кон Атина (од 1,20 на 0,90 евра) и на пат кон Промахонас на границата со Бугарија (од 2 евра на 1,90).

реклама

Се бараат доброволци за експеримент: За 60 дена ќе добијат 18.000 евра

Read more

Како би изгледала Европа ако светското море се подигне за 100 метри?

Read more

Наутро или навечер - кога е најдобро да земате витамин Д?

Read more

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Read more

Регион

Грција реагира за употребата на името Македонија во изборната кампања

Read more

Судир меѓу демонстрантите и полицијата во Тирана: Летаат факели и молотови коктели

Read more

Грција го исполни ветувањето: Бесплатен одмор за сите туристи што лани го преживеаја пoжарот на Родос

Read more

Телото на Данка се бара во бунари, септички јами, шахти – осомничените дале 20 погрешни локации

Read more
 

Вести

  • play_arrow
  • filter

Анализа: Иран ја нарекуваат држава-тврдина, колку е моќна земјата што го нападна Израел?

Читај повеќе

Г7 попладнево ќе одржи состанок за нападите

Читај повеќе

ВРЕДИ: Бујар Османи кандидат на Фронтот на руските и српските олигарси

Читај повеќе

Сончево и топло, температурите и до 31°C

Читај повеќе

Иран предупреди дека неговиот одговор ќе биде посилен и порешителен доколку Израел возврати по нападот

Читај повеќе

Трамп: Нападот на Иран врз Израел никогаш немаше да се случи ако јас бев претседател на САД

Читај повеќе

Нетанјаху по нападот од Иран: Пресретнавме, одбивме, заедно ќе победиме

Читај повеќе

Израел ќе носи одлука дали и како ќе одговори на нападот од Иран

Читај повеќе
  • play_arrow

Иран истрела стотици беспилотни летала и проектили кон Израел

Читај повеќе