Празници се ближат! Coca-Cola го најавува караванот што го прославува духот на Дедо Мраз во сите нас

Денес Cola-Cola ќе го одбележи почетокот на сезоната на празници на начин што само Coca-Cola може да го направи, со започнување на познатиот Coca-Cola Караван. За многумина, глетката на легендарниот Coca-Cola Караван претставува почеток на сезоната на празници.

Coca-Cola Караванот ќе започне на 15 декември во Скопје, ќе трае 8 дена и ќе посети 4 градови. Годинава, со Coca-Cola Караванот се слави „Дедо Мраз во сите нас“ ‒ основна тема на долгоочекуваната празнична кампања со која се прославува духот на љубезноста и дарежливоста оваа празнична сезона.

Речиси три децении, уште од првиот пат кога осамна на малите екрани со ТВ-реклама кон средината на 90-тите години, Coca-Cola Караванот стана моќна, видлива икона на празничната сезона низ целиот свет. Coca-Cola Караванот во нашата земја ќе се обиде да ги поттикне собирањето на пријателите и семејството и уживањето во празничната забава, секако, со чаша Coca-Cola.

Годинава, Coca-Cola Караванот ќе биде домаќин на нови активности со цел гостите да уживаат додека го разгледуваат новиот Coca-Cola празничен камион за оваа 2023 година. Тука се вбројуваат:

·    Правење селфи со Coca-Cola Караванот и споделување на фотографии на социјалните мрежи;
·    Квиз „Дознај каков Дедо Мраз си“: Оваа година ги повикуваме посетителите да откријат каков тип на Дедо Мраз се, преку дигитален квиз и бесплатна Coca-Cola Zero од 0,5 л;
·    Место за добротворни активности: Посетителите ќе може да го посетат местото за средби со Црвениот крст, да дознаат нешто повеќе за активностите на Црвениот крст и да се вклучат во нивната волонтерска програма; 
·    Оброци: Посетителите ќе може да ја искусат празничната комбинација на оброци со локалниот партнер за оброци „Бистро Комедија“, кој ќе обезбеди празнични верзии на нивните познати менија; 
·    Подароци: Оваа сезона на празници посетителите ќе можат да подарат персонализирано шише Coca-Cola на своите пријатели или партнери/ки;
·    Празнична разгледница: Посетителите ќе може да изработат вистинска разгледница и да им ја пратат на нивните сакани;
·    Одржливост: Места за рециклирање и материјали од рециклирана хартија.

Во текот на оваа сезона на празници, Coca-Cola Караванот ќе застане на следниве дестинации:

•    Скопје ‒ 15 и 16 декември; 
•    Битола ‒ 20 и 21 декември;
•    Охрид ‒ 25 и 26 декември;  
•    Струмица ‒ 29 и 30 декември.

Повеќе информации за дестинациите на Караванот може да најдете на следниов линк.

Црвениот крст исто така ќе биде присутен на Coca-Cola Караванот, со посебно наменет простор каде што ќе ги информира гостите на Coca-Cola Карванот за нивните добротворни активности и донации во земјата.

реклама

Русите нападнаа со тенкови стари 70 години, резултатот – катастрофа

Read more

Пронајдена најголемата змија во светот

Read more

Најбогатиот фудбалер во светот итно е хоспитализиран

Read more

Масивен сателит денеска неконтролирано паѓа на Земјата, ќе профучи близу Македонија

Read more

Промо

Macan поставува нови стандарди: првиот и целосно електричен SUV на Porsche

Read more

НЛБ Банка по повод Меѓународниот ден на образованието: Развојот на вработените основа за личен и организациски раст

Read more

Доделена главната награда Opel Corsa од наградната игра „Телеком наградува“

Read more

BMW1 во Скопје, луксузни патувања за Дубаи во Тетово, Битола, Кривогаштани и Скопје, МЕГАВИН.МК донесе среќа низ цела држава

Read more
 

Ново

Четири земјотреси ја погодија Хрватска за помалку од два часа

Читај повеќе

Евтина и високопротеинска храна: Зошто треба почесто да јадете урда?

Читај повеќе
  • play_arrow

Пукање на автопат во Израел: Вооружени цивили им возвратија на терористите

Читај повеќе

Иран ѝ испорачал на Русија околу 400 балистички ракети

Читај повеќе
  • play_arrow

Мајсторијата на Меси го обиколи светот, дури ни повреден играч на земја не го запре

Читај повеќе

Енди Мареј: Овој спорт повеќе не е за мене

Читај повеќе

Украдена бистата на Васил Главинов во Центар

Читај повеќе

Времето денеска сончево со мала локална облачност

Читај повеќе

Како да препознаете себичен љубовник?

Читај повеќе