Протекоа детали за продолжението: Свини или Зендаја ќе биде следната Бонд девојка

Продуцентите на франшизата за тајниот агент Џејмс Бонд се во потрага по ѕвездите на претстојното продолжение, а Daily Mail пишува дека за новата Бонд девојка сакаат една од двете најпопуларни млади актерки - Сидни Свини и Зендаја.

Неодамна беше објавено дека се размислува за Арон Тејлор Џонсон за улогата на новиот агент 007, а многумина дебатираа за овој избор, па дури и поранешниот Бонд, Пирс Броснан, даде свое мислење. Новите извештаи тврдат дека ѕвездите од „Euphoria“, Зендаја и Сидни Свини, се земаа предвид за улогата на новата Бонд девојка и дека новиот дел всушност ќе биде римејк на еден од претходните делови.

Продуцентката Барбара Броколи наводно е заинтересирана да ангажира некои од водечките млади актерки во Холивуд, пишува Daily Mail.

„Барбара сака да се врати фантазијата за Бонд, каде што има акција, но лошите момци се поголеми од животот“, изјави извор за британскиот медиум.

Тие исто така објавија дека нејзиниот избор број еден за режисер е Денис Вилнев, кој неодамна работеше со Зендаја на „Dune II“: „Тоа е нејзиното сценарио од соништата, но бидејќи е многу зафатен, можеби ќе биде тешко да го донесе. Ако не го направи следното, постојано ќе се бара од него да ги режира идните продолженија“.

Изворот продолжи велејќи дека франшизата со нетрпение очекува да има помлад Бонд, што би резултирало со различни млади ѕвезди да бидат ставени како негови љубовни интереси на екранот.

„Се зборуваше за Сидни Свини, но тоа се одредува само преку распоред, ако кастингот е исправен и режисерот мисли дека ќе биде правилно“, рече изворот, „Ако го добијат Денис Вилнев, кој работеше со Зендаја, тогаш таа може да биди во комбинација“.

Свини и Зендаја имаа голем успех во нивните кариери, особено во изминатата година. Свини глумеше во филмот „Anyone But You“ - романтична комедија која неочекувано стана еден од најголемите хитови на бокс офисот минатата година. Во случајот на Зендаја, таа глумеше во филмот „Dune II“, а наскоро ќе излезе и филмот „Challengers“ во кој таа ја игра главната улога.

реклама

Лекар советува каков чај да пиете за намалување на крвниот притисок

Read more

Скопје за време на Прва светска војна

Read more

3 едноставни чекори како да ослабите 10 килограми

Read more

Џеј Ло затечена од новинар кој ја праша за разводот од Бен Афлек

Read more

Филм & ТВ

Џеј Ло затечена од новинар кој ја праша за разводот од Бен Афлек

Read more

Прв тизер со Лиам Хемсворт како Witcher, сите го коментираат истото

Read more

Деми Мур по 25 години се врати во Кан, публиката ѝ аплаудираше 13 минути

Read more

Полициска истрага за смртта на Метју Пери: Кој му го дал кетаминот?

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Џеј Ло затечена од новинар кој ја праша за разводот од Бен Афлек

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв тизер со Лиам Хемсворт како Witcher, сите го коментираат истото

Читај повеќе
  • filter

Деми Мур по 25 години се врати во Кан, публиката ѝ аплаудираше 13 минути

Читај повеќе

Полициска истрага за смртта на Метју Пери: Кој му го дал кетаминот?

Читај повеќе

The Rock изгледа непрепознатливо во неговата нова улога

Читај повеќе
  • play_arrow

Новинар ја изненади Ема Стоун кога ѝ се обрати со вистинското име

Читај повеќе
  • play_arrow

Филмот за Доналд Трамп разгоре контроверзии во Кан

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Кортни Кокс тврди дека Метју Пери ја посетува и по смртта: Чувствувам дека е тука

Читај повеќе