Рекордна акција: Запленето најмногу оружје во историјата на Аргентина

Аргентинската полиција денеска соопшти дека во обемна операција запленила околу 1.000 пушки, над 30.000 куршуми од различен калибар и над сто експлозивни направи, што претставува досега најголема заплена на оружје во историјата на Аргентина.

Во рамки на операцијата бил извршен претрес на околу 50 локации и биле уапсени 17 лица.

Полицијата информира дека запленетото оружје во Аргентина било прошверцувано од САД и од земји од Европската Унија.

Меѓу запленетото оружје имало пушки „Калашњиков“ и митралези „Браунинг“.

При операцијата се конфискувани и околу 166.000 долари во готовина.

реклама

Што се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Поради стечајот на Еуростандард банка од денеска АД „Пошта“ не може да ги обезбеди финансиските услуги

Read more

Франција со воено присуство се вмешува во грчко-турскиот спор

Read more

Свет

Пронајдена карстна дупка каде терористите на ИСИС фрлале тела

Read more

Поплавите во Северна Кореја можеби ги оштетиле нуклеарните постројки

Read more

Франција со воено присуство се вмешува во грчко-турскиот спор

Read more

Дутерте: Ќе волонтирам за тестирање на руската вакцина

Read more

Вести

Мицкоски: Пендаровски го прекрши Уставот, да каже врз сонова на кои аргументи му го додели мандатот на Заев

Читај повеќе

Поради стечајот на Еуростандард банка од денеска АД „Пошта“ не може да ги обезбеди финансиските услуги

Читај повеќе
  • play_arrow

Пронајдена карстна дупка каде терористите на ИСИС фрлале тела

Читај повеќе

Поплавите во Северна Кореја можеби ги оштетиле нуклеарните постројки

Читај повеќе

Заев го доби мандатот, вети европска, демократска и одговорна влада

Читај повеќе

Филипче: Комисијата предложи учениците до трето одделение да одат во училиште

Читај повеќе

Двајца битолчани обвинети за дистрибуција на детска порнографија

Читај повеќе

За викендот нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Читај повеќе
  • filter

Франција со воено присуство се вмешува во грчко-турскиот спор

Читај повеќе