Сталоне откри дали ќе го глуми Рамбо во Rambo 6: Против кого да се борам?

Џон Рамбо му донесе статус на култен акционен херој на Сталоне, отелотворувајќи го во пет филмови за 37 години.

Легендарниот актер првпат го играше Рамбо во филмот од 1982 година Rambo: First Blood, заснован на романот „First Blood“ од Дејвид Морел од 1972 година. Рамбо е ветеран од Виетнамската војна и во првиот филм води битка против локалната полиција на малиот град Хоуп.

Сталоне го играше поранешниот припадник на Зелените беретки и во продолженијата – Rambo: First Blood Part 2 (1985), Rambo 3 (1988), Rambo (2008) и Rambo: Last Blood (2019). Тоа беше крајот на неговиот последен филм што го сигнализираше повлекувањето на Сталоне од улогата.

Remote video URL

Сепак, многумина така мислеа по Rambo 3 и по Rambo (2008), па Слај секогаш се враќаше. На меѓународниот филмски фестивал во Торонто, актерот даде остар одговор на прашањето дали ќе се врати за шестиот дел.

„Би можел да го напуштам Рамбо. Тој направи речиси сè иако бараат друг филм. Но, против кого да се борам? Артритис?“, рече тој.

Remote video URL

Италијанско-американскиот актер веројатно повеќе нема да го игра Рамбо, но тоа не значи дека ја напушта франшизата. Тој е познат по љубовта што ја има кон своите ликови, најмногу Рамбо и Роки, па не би било чудно да ја преземе режисерската палка. Тој е многу гласен за приквелите кои би го сместиле Рамбо во Виетнамската војна. Сталоне на тој начин би можел да ја предаде палката на млад актер кој во иднина ќе продолжи да го игра Рамбо.

Некои мислат дека би било добра идеја да се рестартира Рамбо во стилот на Квентин Тарантино. Таму, како замена за Сталоне, го гледаат Адам Драјвер, актер кој добива забележителни улоги во последните години и често е најсветлатата точка на филмовите.

реклама

Што треба да правите секој ден за да го стопите салото на стомакот?

Read more

Бектеши објави кои маркети се затворени оти не ги намалиле цените

Read more

Полски свештеници правеле оргија со жиголо, му се слошило, не му помогнале веднаш

Read more

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Read more

Филм & ТВ

Софија Вергара е „кралицата на кокаинот“

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Фановите на Rotten Tomatoes ги избраа најдобрите филмови во последните 25 години

Read more

Времеплов: Пред 29 години се емитуваше првата епизода од култните Friends

Read more
 

Сцена

Мајли Сајрус повеќе не е русокоса: Пејачката изненади со промена по повеќе од 10 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Ашер ќе го води шоуто на полувремето на Супербоул 2024

Читај повеќе
  • play_arrow

Софија Вергара е „кралицата на кокаинот“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Фановите на Rotten Tomatoes ги избраа најдобрите филмови во последните 25 години

Читај повеќе

Која е жената што Шакира ја спомнува во новата песна?

Читај повеќе
  • play_arrow

Времеплов: Пред 29 години се емитуваше првата епизода од култните Friends

Читај повеќе
  • play_arrow

Нова песна на Шакира и нова прозивка - овој пат на сметка на свекорот: Сѐ уште не стапнал в гроб

Читај повеќе

Како изгледаше Бетмен низ годините?

Читај повеќе