роботи

Кинезите развија 3D е-кожа која на роботите им дава чувство на допир како човек

Кинеските научници постигнаа технолошки пробив со развивање на тродимензионална електронска кожа, која може да се нанесува директно како гипс.
Read more

Компаниите во Северна Америка се обидуваат работниците да ги заменат со роботи

Компании во Северна Америка купиле четвртина повеќе роботи во првата половина од годината отколку во истиот период лани, со цел да го ублажат проблемот со недостигот на работна сила и зголемените трошоци за платите, покажуваат резултатите
Read more

Луѓето се подобри работници: Роботи добија отказ од продавница

Звучи неверојатно, но луѓето се покажаа како подобри работници, барем во случајот на Walmart продавниците во САД.
Read more

Половина од работните места за пет години ќе ги преземат машини

Во следните пет години, половина од сегашните работни места во средните и големите фирми на кои сега работат луѓе, ќе ги преземат машини.
Read more
реклама

Три најдобри протеини за здравo срце

Read more

Неделен хороскоп од 15 до 21 јули според руски астролог

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Се огласи Меланија Трамп: Монструм!

Read more