Зошто HBO се откажа од спин-оф серијата за Џон Сноу?

Актерот Кит Харингтон потврди дека спин-оф серијата за неговиот лик од Game of Thrones повеќе не е во активен развој.

Харингтон ја откри веста во интервју за ScreenRant додека го промовираше својот нов филм Blood for Dust. Актерот рече дека веќе не работат на проектот кој бил во фаза на развој и дека се надева дека во иднина повторно ќе се работи на спин-оф.

„Всушност, никогаш не зборував за серијата бидејќи беше во развој. Не сакав да се дознае дека се работи на серијата и не сакав луѓето да почнат да теоретизираат или да се возбудуваат за тоа или едноставно да ја мразат идејата, кога серијата можеби никогаш нема да се случи. Затоа што, во фазата на развој, гледате на секој агол и гледате дали се исплати.

Во моментов не се исплати. Серијата моментално не е во развој бидејќи не можевме да ја најдеме вистинската приказна за која сите бевме доволно возбудени. Затоа, решивме засега да престанеме да работиме на тоа. Можеби ќе дојде момент во иднина кога ќе се навратиме, но не во моментов. Седи на полица како идеја“, коментира актерот за ScreenRant.

Веста за спин-офот првпат беше објавена во 2022 година, а планот беше да се истражи што се случи со Џон Сноу откако заврши приказната во осмата сезона на Game of Thrones.

реклама

Лекар советува каков чај да пиете за намалување на крвниот притисок

Read more

Скопје за време на Прва светска војна

Read more

3 едноставни чекори како да ослабите 10 килограми

Read more

Џеј Ло затечена од новинар кој ја праша за разводот од Бен Афлек

Read more

Филм & ТВ

Џеј Ло затечена од новинар кој ја праша за разводот од Бен Афлек

Read more

Прв тизер со Лиам Хемсворт како Witcher, сите го коментираат истото

Read more

Деми Мур по 25 години се врати во Кан, публиката ѝ аплаудираше 13 минути

Read more

Полициска истрага за смртта на Метју Пери: Кој му го дал кетаминот?

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Џеј Ло затечена од новинар кој ја праша за разводот од Бен Афлек

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв тизер со Лиам Хемсворт како Witcher, сите го коментираат истото

Читај повеќе
  • filter

Деми Мур по 25 години се врати во Кан, публиката ѝ аплаудираше 13 минути

Читај повеќе

Полициска истрага за смртта на Метју Пери: Кој му го дал кетаминот?

Читај повеќе

The Rock изгледа непрепознатливо во неговата нова улога

Читај повеќе
  • play_arrow

Новинар ја изненади Ема Стоун кога ѝ се обрати со вистинското име

Читај повеќе
  • play_arrow

Филмот за Доналд Трамп разгоре контроверзии во Кан

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Кортни Кокс тврди дека Метју Пери ја посетува и по смртта: Чувствувам дека е тука

Читај повеќе