„Bad Boys For Life“ лесно го освои бокс-офисот

Третото продолжение на „Bad Boys“ се најде на врвот на бокс-офисот изминатиот викенд, со заработка од 68,1 милиони долари во Северна Америка и 38,6 милиони во светот, со вкупна заработка од 106,7 милиони долари. Главните улоги ги толкуваат Вил Смит и Мартин Лоренс како двајца детективи во Мајами. 

„Bad Boys for Life“, со буџет од 90 милиони долари, ги надмина очекувањата од 50 милиони долари за премиерното прикажување, но тоа и не е големо изненадување. Филмот доби солидни критики по прикажувањето од двете претходни продолженија во 1995 година и во 2003 година, со заработка од 400 милиони долари во светски рамки.

На второто место се најде „Dolittle“ со Роберт Дауни Џуниор како доктор кој зборува со животни. Филмот заработи 30 милиони долари во премиерното прикажување во Северна Америка 27,3 милиони на други територии. Филмот е со буџет од 175 милион долари.

На третото место е воената драма „1917“ со заработка од 22,1 милион долари.

Вака изгледа листата со филмови кои најмногу заработија во текот на изминатиот викенд во САД и Канада:

1. Bad Boys for Life – 68,1 милиони долари

2. Dolittle – 30

3. 1917 – 22,1

4. Jumanji: The Next Level – 9,7

5. Star Wars: Episode IX – The Rise of Skywalker – 8,4

6. Just Mercy – 6

7. Little Women – 5,9

8. Knives Out – 4,3

9. Like a Boss – 3,8

10. Frozen II – 3,7 милиони долари.

реклама

Објавени првите подетални вести за состојбата на Михаел Шумахер

Read more

Ова е најомилениот филмски лик на сите времиња

Read more

Овие хороскопски двојки не се идеални, но може да успеат

Read more

Топ 5 новитети во iOS 14 за iPhone кои мора да ги пробате

Read more

Филм & ТВ

Ова е најомилениот филмски лик на сите времиња

Read more

„Медена Земја“ продолжува да ја фасцинира светската публика и критика

Read more

„Стела“ блесна на отворањето на Синедејс, програмата продолжува со кина на отворено низ цело Скопје

Read more

Даниел Крег повеќе нема да биде Џејмс Бонд: Кој ќе го замени?

Read more

Сцена

  • play_arrow

Ова е најомилениот филмски лик на сите времиња

Читај повеќе

„Медена Земја“ продолжува да ја фасцинира светската публика и критика

Читај повеќе

„Стела“ блесна на отворањето на Синедејс, програмата продолжува со кина на отворено низ цело Скопје

Читај повеќе
  • play_arrow

Даниел Крег повеќе нема да биде Џејмс Бонд: Кој ќе го замени?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најдобри сцени од „Stranger Things“

Читај повеќе

Колкупати „Metallica“ гостувала во секоја земја?

Читај повеќе
  • play_arrow

„Good Morning, Verônica“ - нова крими драма на Netflix за изопачен сериски убиец

Читај повеќе

Почнува 19. Синедејс – Цело Скопје ќе биде кино на отворено

Читај повеќе

Мадона режира биографски филм за нејзиниот живот

Читај повеќе