Денеска облачно со температура до 18 степени

Претпладне времето ќе биде променливо облачно, во источните делови со слаб локален дожд. Попладне постепено облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер, особено долж Повардарието и на исток.

Минималните температури ќе се движат од 3 до 8, а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи во интервалот од 10 до 18 степени.

Во Скопје ќе биде умерено облачно, попладне со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер. Температурите ќе се движат од 4 до 15 степени.

Од утре следува период на стабилно и суво време со пораст на дневната температура.

реклама

Доаѓа невреме: Пороен дожд и грмежи, силен ветер и град попладнево ќе ја зафатат Македонија

Read more

Експертите предупредуваат: Летниот одмор на Медитеранот може да стане опасен по здравјето

Read more

Кое кафе е поздраво, топлото или ладното?

Read more

Колку често треба да се менува постелнината во летните месеци?

Read more

Македонија

Следната седмица ќе започне исплатата на повратот на ДДВ

Read more

ЛДП прашува дали Скопје има градоначалник и бара да се искоси тревата и да се средат парковите

Read more

Не полевајте бавчи и не полнете базени, апелира скопски Водовод по регистрирана енормна потрошувачка

Read more

Денес до 40 степени, попладне пороен дожд и грмежи во северните и источните делови

Read more
 

Вести

Загина мотоциклист по судир со возило со холандски таблички во Скопје

Читај повеќе

Следната седмица ќе започне исплатата на повратот на ДДВ

Читај повеќе

На журка кај Бабуна уапсени деветмина, полицијата им нашла дрога

Читај повеќе
  • filter

ЛДП прашува дали Скопје има градоначалник и бара да се искоси тревата и да се средат парковите

Читај повеќе

Во ноќен клуб на патот Тетово-Скопје приведени 8 странски државјанки

Читај повеќе

Драматично предупредување од Европол: Европа е преплавена со дрога, можеме да ја загубиме оваа битка

Читај повеќе

Не полевајте бавчи и не полнете базени, апелира скопски Водовод по регистрирана енормна потрошувачка

Читај повеќе

Серија земјотреси на Крит утрово, најсилниот со магнитуда од 5,3 степени

Читај повеќе

Денес до 40 степени, попладне пороен дожд и грмежи во северните и источните делови

Читај повеќе