Хроника

Двајца работници повредени по пад од висина

20. август 2019 - 11:20 | МИА
Скопје, 20 август 2019 (МИА) – Б.С.(34) од Свети Николе и А.В.(31) од Скопје, двајцата вработени во фирма во Скопје вчера се здобиле со повреди по пад од висина.

Како што соопшти МВР, вчера во 12:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во комплексот клиники „Мајка Тереза“ биле донесени двајцата вработени.

-Кај Б.С. биле констатирани тешки телесни повреди, а кај А.В. телесни повреди. За настанот бил известен трудов инспектор. Се работи на расчистување на случајот, наведуваат од МВР.  

Коментирај