Фудбал за сите - Mozzart продолжува да го развива спортскиот дух кај младите

Продолжува поддршката за македонскиот спорт.

Развојот на спортскиот дух кај младите е една од главните цели на компанијата Mozzart, која овој пат беше спонзор на настанот Фудбал за сите.

Повеќе од 200 учесници се собраа во Крива Паланка и преку секојдневни игри и забава испратија порака дека рекреацијата и спортувањето се битен дел од секое растење.

Секретарот на Општина Крива Паланка, Антонио Давитковски, потсети дека преку својата долгогодишна општествено одговорна работа, Mozzart секогаш помага на настани кои промовираат вистински вредности кај младите.

„Mozzart повеќе пати се покажа како сериозен партнер на Општина Крива Паланка. Станува збор за компанија со висок степен на општествена одговорност, подготвена да помогне и поддржува различни спортски настани во секое време. Се надеваме дека соработката ќе продолжи и во иднина“, рече Давитковски.

Лидерот во приредување игри на среќа долги години се обидува да го поддржи развојот на спортот во Македонија, преку бројни спонзорства, кампањата Нови дресови за нови шампиони, стипендии за таленти.

Продолжуваме со исто темпо, и со иста цел, да го развиваме спортскиот дух кај младите.

реклама

Пет автомобили кои нема да ја дочекаат 2024 година

Read more

Астро љубов: Какви бивши сте според хороскопскиот знак?

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Промо

BMW1 во Скопје, луксузни патувања за Дубаи во Тетово, Битола, Кривогаштани и Скопје, МЕГАВИН.МК донесе среќа низ цела држава

Read more

Празници се ближат! Coca-Cola го најавува караванот што го прославува духот на Дедо Мраз во сите нас

Read more

10 години во Singular низ призмата на првите вработени во македонската канцеларија

Read more

Овие празници Coca-Cola го слават духот на Дедо Мраз во сите нас

Read more
 

Ново

  • play_arrow

Македонија ЃП бара оставки во Судиската организација

Читај повеќе

Ужас во центарот на Белград: Судир на трамвај и такси

Читај повеќе
  • play_arrow

Ајнтрахт го декласира Баерн – пукна петарда во мрежата на Нојер

Читај повеќе

Астро љубов: Какви бивши сте според хороскопскиот знак?

Читај повеќе
  • play_arrow

Што се случува во Евертон?

Читај повеќе

Јужна Америка пред ескалација: Мадуро потпишува закони за анексија на делови од Гвајана

Читај повеќе
  • play_arrow

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Читај повеќе
  • filter

9 декември 1824, Шпанците ја загубиле Јужна Америка со Битката за Ајакучо

Читај повеќе

Полицијата го најде 20-годишникот кој канеше на кафе ученичка во Карбинци, не утврдила елементи на кривично дело

Читај повеќе