Ги следевте ли експериментите на Весна Бејби? Утре конечно ќе го дознаеме мистериозниот вкус на WTFanta

По два месеци лов на мистериозниот вкус на WhatTheFanta, виолетовото лето се ближи кон крајот – мистериозниот вкус на виолетовата „Фанта“ ќе биде откриен утре, 2 септември, на Школка во Градскиот парк во Скопје.

На настанот, чиј почеток е закажан за 12 часот, ќе присуствуваат и четворицата „ловци на вкусови“ – Иван Ајнштајн, Кике Цветче, Маја Кикириткова и Весна Петрушевска-Бејби, чија задача во изминатиот период беше да ги следат насоките и да ги наоѓаат трагите што водат до разрешување на мистеријата. 

Потрагата почна од виолетовата виљушка која ги доведе ловците на вкусот до виолетова шпатула. Потоа Иван и Кике добија задача да засадат семе од растение, за кое, откако порасна, заклучија дека многу потсетува на јагода. На една од охридските плажи беше пронајдена следната трага - виолетов миксер, па ловците заклучија дека мора да станува збор за нешто креместо. Последната задача всушност беше загатка чие решение нè доведе до зборот „сирење“. 

Во меѓувреме Бејби експериментираше во WTF кујната и дојде до „необични сознанија“ кои несебично ги споделуваше со јавноста. Се обиде да измати и испече десерт, додаваше различни овошја, потоа направи леден и кремест десерт, па на крајот ѝ се случи и мал виолетов инцидент.

Многумина веќе претпоставуваат што се крие зад прашалникот, но за конечното откривање на мистериозниот вкус ќе почекаме до утре. Сите што ќе бидат присутни во Градскиот парк може да учествуваат и да ја играат финалната игра заедно со Иван, Кике, Маја и Весна. „Фанта“ за сите подготви многу изненадувања, кои ќе го направат крајот на овој лов уште позабавен. 

Се гледаме на Школка!

реклама

Пет автомобили кои нема да ја дочекаат 2024 година

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more

Астро љубов: Какви бивши сте според хороскопскиот знак?

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Промо

BMW1 во Скопје, луксузни патувања за Дубаи во Тетово, Битола, Кривогаштани и Скопје, МЕГАВИН.МК донесе среќа низ цела држава

Read more

Празници се ближат! Coca-Cola го најавува караванот што го прославува духот на Дедо Мраз во сите нас

Read more

10 години во Singular низ призмата на првите вработени во македонската канцеларија

Read more

Овие празници Coca-Cola го слават духот на Дедо Мраз во сите нас

Read more
 

Ново

  • play_arrow

Македонија ЃП бара оставки во Судиската организација

Читај повеќе

Ужас во центарот на Белград: Судир на трамвај и такси

Читај повеќе
  • play_arrow

Ајнтрахт го декласира Баерн – пукна петарда во мрежата на Нојер

Читај повеќе

Астро љубов: Какви бивши сте според хороскопскиот знак?

Читај повеќе
  • play_arrow

Што се случува во Евертон?

Читај повеќе

Јужна Америка пред ескалација: Мадуро потпишува закони за анексија на делови од Гвајана

Читај повеќе
  • play_arrow

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Читај повеќе
  • filter

9 декември 1824, Шпанците ја загубиле Јужна Америка со Битката за Ајакучо

Читај повеќе

Полицијата го најде 20-годишникот кој канеше на кафе ученичка во Карбинци, не утврдила елементи на кривично дело

Читај повеќе