И после Ибра, Ибра

Многу веројатно дека Златан Ибрахимовиќ ќе има свој достоен наследник и тоа во синот Максимилијан.

Постариот од двата сина на Ибрахимовиќ постигна атрактивен гол во стилот на својот татко најавувајќи дека и по пензионирањето на големиот Ибра многу веројатно ќе гледаме негов наследниок на зелените терени.

13-годишниот Максимилијан (во септември ќе полни 14) со атракција од свртување постигна гол на еден тренинг натпревар во Шведска. Потегот и тоа како наликува на атракциите кои ги правеше неговиот татко.

Златан со сопругата Хелена Сегер има уште еден син, две години помалиот Винсент кој исто така тренира фудбал.

Ибрахимовиќ од мал има тренирано текводно и поседува црн појас. Оттаму, не е чудно од каде ги вади сите тие атрактивни порези.

Remote video URL
реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more

Сабота и недела неработни, породилно отсуство 1 година и зголемување на минималната плата, бара ССМ

Read more

Италија забрани влез од 13 земји

Read more

Фудбал

Направена жрепката и за Лига Европа

Read more

Извлечени двојките за остатокот од Лигата на шампионите

Read more

Златан: Ибра не е играч за Лига Европа

Read more

Нов кикс на Интер, го загуби 3. место

Read more

Спорт

Направена жрепката и за Лига Европа

Читај повеќе

Извлечени двојките за остатокот од Лигата на шампионите

Читај повеќе

Златан: Ибра не е играч за Лига Европа

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов кикс на Интер, го загуби 3. место

Читај повеќе
  • play_arrow

„Ѓаволите“ не запираат, на бод се од ЛШ

Читај повеќе

Иднината на ВАР е во рацете на Колина

Читај повеќе

Имобиле: Лацио не е повеќе ист

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Времеплов: 14 години од инцидентот Матераци - Зидан

Читај повеќе

Михајловиќ против Sky: Ниту збор за Болоња, личите на канал на Интер

Читај повеќе